سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۹
خاطرات جالب یک طلبه از زندان مرکزی زاهدان
 
«هشت بند»، نوشته مهرداد خالقی، از تازه‌ترین آثار نشر معارف است که در آن خاطرات یک طلبه از زندان مرکزی زاهدان در محرم سال ۹۵ ذکر شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، «هشت بند» که به قلم مهرداد خالقی از سوی دفتر نشر معارف منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است، داستان حضور یک طلبه در زندان مرکزی زاهدان را روایت می‌کند. کتاب با ماجرای ورود این طلبه در محرم سال 95 به زاهدان و پس از آن، برای تبلیغ در زندان زاهدان آغاز می‌شود.
«هشت بند» روایت‌های کوتاهی دارد از ماجراهایی که برای این طلبه در این دهه محرم رخ می‌دهد. تاکنون آثار مختلفی درباره تبلیغ منتشر شده که عموم آنها در دل جامعه و در میان مردم رخ می‌دهد. آنچه «هشت بند» را با دیگر آثار مشابه خود متمایز می‌کند، ماجراها و تبلیغ متفاوت این طلبه در میان زندانی‌هایی است که گاه حکم ابد گرفته و گاه حتی یک ملاقاتی هم ندارند. این کتاب داستان زندگی کسانی است که با یاد امام حسین(ع) و به برکت احادیث و آیات قرآن کریم، زندگی‌شان رنگ دیگری به خود می‌گیرد.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: مشغول خداحافظی بودم که یکی از بچه‌های تدارکات هیئت رو به رویم ایستاد.
حاج آقا خدایی با معرفتی کردی که وقت گذاشتی برامون. دمت گرم! اجرت با امام حسین! اما گله دارم ازت…
تا آمدم بگویم: چه گله‌ای؟ فرصت نداد.
حاج آقا ما بچه‌های تدارکات و کفشداری و حتی اون بنده خدایی که سیستم صوتی تنظیم می‌کرد همه از اهل سنتیم، یه دهه برای امام حسین زحمت کشیدیم، اما شب تو منبرت نگفتی که اهل سنت چقدر امام حسین (ع) رو دوست دارند و براشون نوکری می‌کنند، از این بابت دلمون شکست!
بعد دست کرد داخل جیبش یه پارچه سبز آورد بیرون بازش کرد. دیدم داخلش مقداری خاکه!
برگشت گفت این خاک تربت امام حسینه خانمم از کربلا برام اورده!!
گفتم، بگم خدمتت که بعد از این؛ مجلس امام حسین (ع) شیعه و سنی نداره، امام حسین (ع) برای همه است! از خجالت سرم را بلند نمی‌کردم، شاید فقط زیر لب می‌شد این شعر رو زمزمه کرد:
این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
این چه شمعی است که جان‌ها همه پروانه اوست…
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۲۷


ارسال