جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
کارشناس دانشکده علوم پزشکی زاهدان بیان کرد؛
زنان پیشگامان مراقبت از کرونا در جامعه/بانوان کلید اصلی سلامت خانواده هستند
 
فاطمه روستایی گفت: بانوان کلید اصلی سلامت خانواده هستند و هنگامی که بانوی خانواده سالم باشد سبب نشاط و سلامت روحی و روانی سایر اعضای خانواده می شود.
به گزارش عصرهامون، فاطمه روستایی کارشناس میانسالان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: بیشترین مراقبت در خانواده بر عهده بانوان است بنابراین افزایش سطح سواد سلامت بانوان لازم و ضروری است و درهفته سلامت بانوان در دوران کرونا است سعی کردیم تا آموزش های لازم را در خصوص مراقبت از ابتلا به کرونا به بانوان ارائه دهیم.

وی افزود: ارتقای سطح سلامت بانوان سبب سلامت جامعه خواهد شد چراکه وقتی زنان سلامت باشند این مراقبت را از خانواده انجام می دهند و خانواده ای سالم خواهیم داشت و مدیریت بانوان سبب افزایش سلامت اعضای خانواده است.

وی خاطرنشان کرد: بانوان کلید اصلی سلامت خانواده هستند و هنگامی که بانوی خانواده سالم باشد سبب نشاط و سلامت روحی و روانی سایر اعضای خانواده می شود، تربیت فرزندان، مراقبت از همسر و فرزندان و تغذیه سالم خانواده بر عهده بانوان است بنابراین حفظ سلامت زنان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

روستایی تاکید کرد: آموزش های بسیاری در هفته سلامت بانوان در ارتباط با کرونا به بانوان شهرستان زاهدان و نقاط مختلف سیستان و بلوچستان انجام شده است، زنان باید نسبت علائم کرونا در خانواده توجه ویژه داشته و تا زمان بهبودی او را در خانه نگهداری و نسبت به تغذیه خود و خانواده در دوران قرنطینه خانگی برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه زنان برای گذار از این دوره سخت زندگی؛ نیازمند آگاهی و حمایت همه جانبه در خانواده و جامعه هستند، ادامه داد: پیشگیری از آسیب های شغلی و اجتماعی زنان دراپیدمی کویید 19 یکی دیگر از محورهای اموزش بانوان است و استفاده از ماسک، ضدعفونی محیط در محیط کار و شستشوی مدام دست ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا به بانوان شاغل آموزش داده می شود.

وی اذعان کرد: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از طریق سایت ها و کانال های خبری، توزیع تراکت بین مردم، اطلاع رسانی درخصوص غربالگری سرطان پستان و مراقبت هاب بانوان در کلینیک ها، مسابقات ورزشی در شهرستان ها و ادارات از جمله برنامه های انجام شده در هفته سلامت بانوان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۴۵


ارسال