سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛
پرداخت کمک هزینه معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی به مددجویان بهزیستی
 
قبادی دانا گفت: کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان برای ۱۰۰ هزار مددجوی بهزیستی در سراسر کشور پرداخت می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، اظهار کرد: برای کمک به اتمام ۱۴۰ واحد مسکونی برای مددجویان در مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان، کمک هزینه معیشتی برای یک هزار خانوار تحت پوشش، لوازم منزل و تجهیزات توانبخشی و... در مجموع مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اختصاص یافت که توزیع اقلام از امروز آغاز می‌شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال گذشته نیز پس از حادثه سیل، وضعیت سخت زندگی مردم و مددجویان بهزیستی از نزدیک مشاهده شد، گفت: در آن مقطع برای تامین نیاز‌های اولیه مددجویان تا حد امکان، مبالغی بر روی کارت بانکی آن‌ها شارژ شد که با مشارکت مردم و خیرین و کمک‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تامین شد.
وی گفت: بنیاد مستضعفان تا به حال مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان برای تامین کمک هزینه اقلام بهداشتی در مراکز، تامین اقلام بهداشتی برای کودکان کار و خیابانی، پرداخت پاداش به کارکنان مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان سازمان بهزیستی و... اختصاص یافته است.
قبادی دانا با اشاره به اینکه تسهیلات قرض الحسنه برای ودیعه مسکن مددجویان به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان جهت تخصیص به مددجویان، توسط این بنیاد پرداخت شده است، افزود: همزمان با توزیع اقلام اهدایی بنیاد مستضعفان در قصر قند و چابهار؛ شاهد پرداخت کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۳ میلیون ریال برای ۱۰۰ هزار مددجوی بهزیستی در سراسر کشور هستیم که بر اساس اولویت و جدول توزیع استانی، به مددجویان عزیز پرداخت می‌شود و درمجموع مبلغ ۳۰میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای پرداخت این کمک هزینه در آستانه اعیاد ماه ربیع الاول، اهدا شده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تمامی تلاش‌ها برای ایجاد همکاری نزدیک بین بنیاد مستضعفان و نهاد‌های حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و اهتمام برای رفاه حال مددجویان و محرومان در دوره مدیریت مهندس فتاح صورت گرفته است.
گفتنی است؛ اقلام اهدایی شامل ۹۰۰ دستگاه یخچال،۱۰۲۰ دستگاه اجاق گاز،۷۲۰ تخته فرش،۱۷۰ دستگاه کولر گازی،۲۰۰ دستگاه چرخ خیاطی به منظور ایجاد اشتغال،۳۵۰ دستگاه ویلچر،۱۰ دستگاه ویلچر برقی و ۱۷۰ دستگاه کولر گازی هستند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۵۴


ارسال