سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۹
رئیس سازمان ملی فرش ایران خبر داد؛
وجود ۶۷۱ هزار قالیباف بدون بیمه در کشور
 
رافع گفت: ۶۷۱ هزار قالیباف در انتظار بیمه هستند و حمایت از قالیبافان نقش کم نظیری در اقتصاد کشور دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رافع رئیس سازمان ملی فرش ایران در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان ملی فرش ایران و صندوق بیمه روستاییان و عشایر، اظهار کرد: با امضای این تفاهم نامه جاماندگان بیمه قالیبافان را پوشش می‌دهیم این اتفاق خوبی در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه ۲۶۱ هزار نفر از قالیبافان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، گفت: ۶۷۱ هزارنفردر انتظار بیمه هستند، این افراد کدشناسنامه و مشخصات درستی دارند، اما نتوانستیم آن‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.
رافع بیان کرد: بیمه نبودن قالیبافان از طرف وزارت صنعت پیگیری شد و در نهایت منجر به امضای این تفاهم نامه شد تا قالیبافان جامانده را به مدت یک سال به صورت رایگان بیمه کنیم.
رئیس سازمان ملی فرش ایران با اشاره به اینکه بیش از ۲ میلیون نفر به صورت مستمر و غیر مستمر فعالیت قالیبافی دارند، ادامه داد: برخی به عنوان شغل مکمل و فصلی قالیبافی می‌کنند، اما برخی به صورت مستمر قالیباف هستند و مجموعه صندوق بیمه روستایی همت کرده امروز این افراد را بیمه می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه قالیبافان سخت کوش هستند و با شرایط سختی زندگی می‌کنند اگر مورد حمایت قرار گیرند می‌توانیم در صادرات فرش اقدامات خوبی انجام دهیم همچنین این جامعه نقش کم نظیری در اقتصاد کشور دارند که البته حمایت از این جامعه مهم است و مهم‌ترین قدم در حمایت از این جامعه پوشش بیمه آنهاست.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۵۶


ارسال