سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی
 
مهرداد جهاندیده گفت: سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی مشمول معافیت مالیاتی می شوند.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: براساس بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

وی ادامه داد: با اجرای بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، نقشی موثر در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد را خواهد داشت.

این مقام مسئول اضافه کرد: موسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می‌روند و با این وجود، در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق، امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد محتمل است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه‌ها می‌شود.

جهاندیده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول پیگیری موضوع معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی است، این مؤسسات و سازمان ها در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند سوالات خود را به آدرس پست الکترونیکی [email protected] ارسال تا همکاران در وزارت متبوع، در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۵۹


ارسال