دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
پایان تحریم تسلیحاتی ثمره گفتمان مقاومت عقلانیت و مجاهدت انقلابی است/گرانفروشی؛ آفت جان مردم
 
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر با اشاره این که بیست و هفتم مهر ماه پایان تحریم تسلیحاتی آمریکا بوده که پایان آن ثمره گفتمان مقاومت است، گفت: مبارزه با گرانفروشی ها و سودجویان حکم جهاد و عبادت را دارد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره؛ حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع شهرستان ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به این که روز یکشنبه، هشتم ربیع الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت مهدی(عج) است، بیان کرد: امامان معصوم(ع) همیشه در زمینه این که ارتباط با پیروان و دوستدارانشان قطع نشود و حفظ شود تاکید داشتند و به همین جهت مردم از طریق جریان وکالت با آنان ارتباط برقرار می کردند.
وی افزود: در زمان امام حسن عسکری(ع) جریاناتی که اتفاق افتاد در راستا فراهم کردن غیبت امام عصر بوده که در احادیث فراوانی به این مطلب اشاره شده که دوستداران حضرت مهدی (عج) برای ظهورشان باید دعا کنند و همراه آن آمادگی و انتظار قیام را داشته باشند.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر با بیان این که روز یکشنبه، چهارم آبان ماه مصادف با احتراز امام (ره) به پذیرش کاپیتولاسیون بوده که به نوعی توسط مجلس آن زمان تصویب شده بود، ادامه داد: باید این گونه موارد برای نسل جوان تشریح شود، استقلال و سربلندی امروز جامعه را مدیون نظام و انقلاب اسلامی هستیم.
وی اضافه کرد: هشتم آبان ماه مصادف با سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) بوده که به روایت برادران اهل سنت آغاز هفته وحدت می باشد که دشمنان نظام اسلامی همیشه به دنبال ایجاد تفرقه پراکنی بین مردم هستند، اما دشمن باید بداند که ملت ایران هیچ وقت در برابر این چنین مکر و حیله های دشمن کوتاه نمی آیند.
این خطیب جمعه تصریح کرد: هفته نیروی انتظامی را به دلاور مردانی که در عرصه امنیت که بزرگترین وظیفه ذاتی آنان است تبریک عرض کرده است.
وی عنوان کرد: امنیتی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم به برکت ایثار و از خود گذشتگی نیروهای نظامی و انتظامی بوده که خواب و استراحت را بر خود حرام کردند و تقاضایی که ما از این سبز پوشان داریم این است که اقتدار و سربلندی را در جهت مبارزه با مجرمین، قانون شکنان و متخلفان داشته باشند و رافت، رحمت شان شامل حال مردم شود که آنان در عرصه های مختلف نیازمند خدمت هستند.
وی اذعان کرد: بیست و هفتم مهر ماه پایان تحریم تسلیحاتی آمریکا بوده که پایان آن ثمره گفتمان مقاومت است که آنان می خواستند در روزهای پایانی کار شکنی کنند و فشار حداکثری را به جمهوری اسلامی وارد کنند اما نتوانستند و بار دیگر پیروز این میدان ایران شد.
وی در ادامه، گفت: ثمره این پیروزی شامل مجاهدت های خون شهیدانی چون سردار سلیمانی و شهدای خان طومان و تدابیر فرماندهی کل قوا بر علیه تمهیدات دشمنان بود.
حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی عنوان کرد: مبارزه با گرانفروشی ها و سودجویان حکم جهاد و عبادت را دارد که مقام معظم رهبری به دولت در این زمینه فرصت داده که تا پایان کارش این مسائل را پیگیری کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۸۳


ارسال