سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۸
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:
تلاش برای حفظ صحت و سلامت مردم جنبه مادی پیدا نکند
 
آیت‌الله مصطفی محامی گفت: مسئولین نباید ارقام هزینه شده برای مردم در نظام سلامت را بزرگ بشمارند و این هزینه های صرف شده در قبال حقوق عمومی مردم و وظیفه دستگاه های نظام ناچیز است.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدارمدیر و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت و قدردانی از تلاش‌های این مجموعه جهت تأمین بهداشت و امنیت سلامت مردم اظهار داشت: اداره کل بیمه سلامت کار مهم و تاثیر گذاری را دنبال می کند آن هم در شرایطی که مردم علاوه بر مشکلات معیشتی و تنگناهای اقتصادی با آسیب‌های ویروس کرونا مواجه هستند که تحمل این اوضاع هم برای مردم و هم برای خدمتگزاران حوزه سلامت سخت و نیاز به کار بیشتر دارد.  

امام‌جمعه زاهدان با اشاره به نقش مهم بیمه‌ها در کاهش هزینه‌های بیماری بیان کرد: در هنگام گرفتاری و مواجهه با بیماری داشتن دغدغه مالی و تامین هزینه ها برای شخص بیمار بسیار سخت و عذاب‌آور است و نیاز است تا با تلاش مضاعف در این زمینه نگرانی تامین هزینه های مالی رفع و بیمار فقط دغدغه‌ بیماری‌اش را داشته باشد.

محامی رفع گرفتاری و  شاد کردن دل انسان‌ها به خصوص  در شرایطی که افراد بیمار و دل‌شکسته باشند را یک وظیفه مهم و دارای ارزشی مضاعف‌ دانست و افزود: تامین هزینه های درمانی و بیمه مردم وظیفه دستگاههای نظام و از جمله حقوق عمومی مردم است و مسئولین نباید ارقام هزینه شده برای مردم در نظام سلامت را بزرگ بشمارند و این هزینه های صرف شده در قبال حقوق عمومی مردم و وظیفه دستگاه های نظام ناچیز است و نباید تلاش برای حفظ صحت و سلامت مردم جنبه مادی پیدا کند که این باعث تحقیر کار انجام شده و توهین به جان مردم خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین اولویت سلامت مردم می باشد و نیاز است تا در اراِئه گزارش ها در حوزه سلامت معیار حفظ صحت و سلامت مردم قرار گیرد و نه تنها اعداد و ارقامی که هزینه شده است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اقدامات دولت درزمینه بیمه و خدمات درمانی به‌عنوان یک وظیفه برشمرده می‌شود و قابل افتخار و منت‌گذاری نیست، علاوه برآنکه  برخی از گرفتاری‌ و مریضی های ایجاد شده حاصل سیاست های غلط غذایی و دارویی و ناشی از بی تدبیری در حوزه سلامت است که مردم با آن‌ها درگیر هستند.

عباسی مدیر کل بیمه سلامت استان هم با ارائه گزارشی از عملکرد بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 1 میلیون و 800 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: سالانه مبلغ 650 میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۲۲۴


ارسال