سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵
جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
انهدام 45 باند مخوف از جرایم خشن توسط پلیس سیستان و بلوچستان
 
جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام 45 باند مخوف از جرایم خشن توسط کاراگاهان پلیس آکاهی و دیگر رده های انتظامی وعملیاتی استان در یک سال گذشته خبر داد .
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "احمد طاهری" جانشین فرمانده انتظامی استان در گفتگوئی اختصاصی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی عنوان داشت: با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی استان و دیگر رده های عملیاتی و اجرائی در سطح استان طی یک سال گذشته " از مهر ماه سال 98 تا پایان مهر سال جاری" همزمان با پایان هفته ناجا نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 3 درصدی کشف سرقت های عادی مواجه بودیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان جدیت ماموران پلیس آگاهی و دوایر تخصصی کلانتری ها در کشف جرائم و دستگیری عاملان آن عنوان داشت: در کشف سرقت های مسلحانه  8 درصد و در کشف سرقت های به عنف 11 درصد افزایش داشته ایم. 

این مقام ارشد اتتظامی با اشاره به تلاش گسترده ماموران پلیس استان برای کشف به موقع وقوع جرایم منجر به جرائم جنائی تصریح کرد:  اقدامات مثمر ثمر در کشف جرائم جنائی همچون قتل نسبت به مدت مشابه سال قبل با 22 درصد افزایش کشف روبرو بودیم.

سردار طاهری با بیان اینکه کشفیات به دست آمده حاصل ایثارگی و فداکاری مجموعه انتظامی استان می باشد، افزود: مشارکت و تعامل مردم و پلیس در بدست آمدن این موفقیت بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار بود.

جانشین فرمانده انتظامی استان بیان کرد: در این راستا با اقدامات شاخص و اشراف اطلاعاتی پلیس در مدت یک سال گذشته 45 باند مخوف  از جرایم خشن همچون آدم ربائی، سرقت های مسلحانه و به عنف  کشف و اعضاء این باندها متلاشی و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه و اهداف ناجا در استان در سرلوحه  کار واحدهای تخصصی و انتظامی بوده و وظیفه کشف سرقت ها را بر عهده دارند، افزود: با توجه به وضعیت خاص استان این نوید را به مردم شریف استان می دهیم که وضعیت وقوع و کشف جرایم در استان با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، نسبت به برخی از استان هایی که در عمق کشور قرار دارند خیلی بهتر است و این مرهون تلاش های مجموعه رده های پلیس های تخصصی و عملیاتی و همچنین مشارکت مردم و سازمان ها در برقراری نظم و امنیت است.

سردار طاهری با تقدیراز زحمات کارکنان  مجموعه پلیس آگاهی و رده های تخصصی استان و کلانتری ها، و همراهي مردم با پليس، تاکید کرد: براي دستيابي به امنيت اجتماعي مطلوب در جامعه، جدي گرفتن مشاركت عمومی و تعامل هدفمند ضروری است. 

این مقام ارشد انتظامی مهم ترين هدف قرارگاه مقابله با سرقت را پيشگيري و کاهش وقوع سرقت عنوان و بیان کرد: باید با تشدید اقدامات پیشگیرانه و برخورد قاطع با مجرمان به ویژه در محله‌های جرم خیز، محيط را براي فعاليت هاي مجرمانه آنها ناامن کنيم. 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۲۳۳


ارسال