سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۰
«تحفه»‌ای برای ناشران از ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان
 
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ارائه تسهیلات به ناشران این بار از طریق سامانه «تحفه» اقدام می‌کند. متقاضیان برای دریافت وام باید در این سامانه ثبت نام کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در راستای ارائه تسهیلاتی دیگر به ناشران کشور در پی لطمات کرونا و برگزار نشدن نمایشگاه فیزیکی بین‌المللی کتاب تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این بار «تحفه‌» ای جدید برای اهالی نشر دارد. 
این بسته حمایتی در راستای طرحی است که پیش‌تر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن جوادی معاون فرهنگی او اعلام کرده بودند. از این رو وام‌هایی با سود ۴ درصد برای ناشران در نظر گرفته شده و مدتی است در حال پرداخت است.
 متقاضیان با ورود به سامانه «تحفه» (سامانه ثبت درخواست تسهیلات حمایتی فعالان و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای) می‌توانند طرح خود را ارائه کرده و وام‌هایی از پایه ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کنند؛ اگرچه این وام می‌تواند بیشتر هم باشد.
روند کار هم این گونه است که متقاضی برای دریافت این وام ۴ درصدی ثبت نام می‌کند و بر اساس شاخص‌هایی که وجود دارد، جلسه کارگروه که متشکل از علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی، نمایندگان صنف و چند کارشناس است، تشکیل می‌شود. بر اساس درخواست و طرحی که متقاضی ارائه کرده تسهیلات در قالب وام ۴ درصدی از ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود. 
این افزایش دو و نیم برابری البته در صورت مجاب شدن کاگروه تشکیل شده است و در این صورت متقاضی می‌تواند بیش از ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۲۶۶


ارسال