دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۴
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان:
افزون بر یک میلیون مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند/پرداخت وام 6 میلیونی برای2 هزار و 513 راننده به دلیل کرونا
 
تیمور باقری گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی دچار ضرر و زیان شدند که در این راستا اقدام به تسهیلات 6میلیونی برای این افراد در دستور کار قرار گرفت.
تیمور باقری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و 128 هزار و 683 مسافر در هفت ماهه نخست سال جاری در قالب 121 هزار و 670 سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهری در این استان جابجا شدند.

وی افزود: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته با یک میلیون و848  هزار و 938 مسافر و 180 هزار و 409 سفر کاهش 39 درصدی در جابجایی مسافر و 33 درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.

این مقام مسئول درباره وضعیت حمل و نقل عمومی برون شهری و چگونگی رعایت الزامات بهداشتی گفت: از همان روزهای نخست شیوع این ویروس تمام الزامات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر استان اطلاع رسانی و نظارت های دوره ای در این زمینه توسط همکاران ما به طور مرتب درحال انجام است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه کاهش سفرهای مردم با وسایل حمل و نقل عمومی نشان از توجه آنان به توصیه های صورت گرفته دارد، گفت: همچنان از شهروندان گرامی استان درخواست داریم تا حتی المقدور از انجام هرگونه سفرغیر ضروری خودداری نمایند تا بتوان هر چه سریعتر جلوی شیوع ویروس کرونا را گرفت.

باقری با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری دچار ضرر و زیان شدند، گفت: با پیگیری های به عمل آمده توسط این اداره کل پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ 120 میلیون ریال برای شرکت های حمل و نقل عمومی( به ازای هر نفر شاغل) و 60 میلیون ریال برای رانندگان این دسته از ناوگان حمل و نقل عمومی در حال انجام است.

گفتنی است در حال حاضر 2 هزار و 513 راننده مسافری فعال، 833 دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و 230 دستگاه ناوگان مینی بوسی و 719 دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۲۸۱


ارسال