سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای طرح ملی آبرسانی برای 753 هزار روستانشین سیستان و بلوچستان/ تکمیل پروژه های آبی روستاها در گرو تامین 2100 میلیارد تومان اعتبار
 
علیرضا قاسمی گفت: طرح ملی آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع های آبرسانی اولویت دار روستایی برای 2 هزار و یکصد و نود و چهار روستایی سیستان و بلوچستان با جمعیت 753 هزار نفری در دست اجراست.
علیرضا قاسمی، مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: هزار و پانصد و نود و نه روستای بالای 20 خانوار و 595 روستای زیر 20 خانوار سیستان و بلوچستان زیر پوشش طرح ملی آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع های اولویت دار روستایی قرار گرفتند که از این تعداد آبرسانی به 363 روستا انجام شده است‌.

وی اضافه کرد: اجرای طرح های آبرسانی در هزار و هشتصد و سی و یک روستای دیگر به 2 هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

قاسمی با بیان این که هر سال معادل 10 درصد اعتبارات آبرسانی کشور به منظور تامین آب پایدار روستاهای سیستان و بلوچستان به این استان اختصاص یافته است، افزود: از سال 93 تا پایان سال گذشته 605 میلیارد تومان به منظور تامین آب شرب روستایی به این استان پرداخت شده که بالاترین میزان تخصیص اعتبار در سطح کشور بوده و در مجموع از سال 93 حدود هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی به این مهم اختصاص پیدا کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پروژه های آبرسانی به 598 روستا با 246 هزار نفر جمعیت که اغلب فاقد شبکه آب شرب بوده یا تاسیسات و منابع آبی آن به طور کامل از بین رفته، در جنوب سیستان و بلوچستان در دست اجرا قرار دارد.
 
وی با اشاره به هزینه کرد 335 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه های آبرسانی جنوب استان اضافه کرد: براي تکمیل این پروژه ها 920 میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است.
 
قاسمی گفت: با ابلاغ اعتبارات سال 99 از طرح ملی به مبلغ 156 میلیارد تومان، برنامه آبرسانی به 173 روستا با جمعیت 53 هزار نفر در دستور کار آبفا قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۲۸


ارسال