سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:
علما و معتمدین اهل سنت بازوی توانمند نظام در جهت رفع مشکلات باشند
 
آیت الله مصطفی محامی گفت:انتظار این است که علما و معتمدین اهل سنت بازوی توانمند نظام در جهت رفع مشکلات باشند و برای انجام هر کار تابع قانون و برنامه ریزی مناسب داشته باشند..
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در نشست شورای هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر که با حضور علمای شاخص شیعه و اهل سنت این شهرستان برگزار شد ضمن تبریک ولادت پیامبراکرم(ص) و گرامیداشت هفته وحدت با اشاره به فرازهایی از خطبه 94 نهج‌البلاغه، اظهار داشت: امیرالمومنین(ع)، حضرت محمد(ص) را اینگونه توصیف می‌کنند که ایشان شاخه‌ای بلند هستند که دست هر کس به میوه هایش نمی رسد و خاندان ایشان بهترین خاندان است، پیشوای هر پرهیزگاری است و هر کس که هدایت یافته باشد بینایی و بصیرتش از پیامبر اکرم(ص) است و پیامبر همچون چراغی است که پرتوی آن روشن و آتشی است که شعله ور شده و در اوج نور افشانی است روش او میانه روی و سنتش رشد و کمال است و سخن او فصل الخطاب است و حق و باطل را معین می کند.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: ما نیز در لباس علما و روحانیت با اقتدا به سیره پیامبر اکرم(ص)، نقش هدایتگری را بر عهده داریم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود: درکنار شوراهای تخصصی که در مرکز استان تشکیل شده شورای هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت شهرستان ایرانشهر نیز تشکیل شد تا در مواردمختلف برنامه ریزی های لازم توسط علمای اهل سنت آن هم به صورت کارشناسی شده و با عقل و خرد جمعی صورت گیرد.

آیت الله مصطفی محامی خواستار توجه و سرمایه گذاری بیشتر علمای منطقه در این شورا شد و بیان داشت: حل مشکلات و معضلات جامعه به راحتی امکان پذیر نیست اما در مرحله اول باید فهرستی از مشکلات تهیه و سپس با اولویت بندی آن ها با برنامه ریزی به دنبال حل مشکلات باشیم.

وی خاطر نشان کرد: انتظار این است که علما و معتمدین اهل سنت بازوی توانمند نظام در جهت رفع مشکلات باشند و برای انجام هر کار تابع قانون و برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۲۹


ارسال