شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
جانشین سپاه سلمان استان عنوان کرد؛
نقش دانش آموزان در دفاع مقدس استثنایی بود/سیستان و بلوچستان 200 شهید دانش آموز تقدیم انقلاب کرد
 
سردار آبسالان گفت:نقش دانش آموزان در دوران دفاع مقدس یک نقش استثنایی است که دانش آموزان این استان حدود 200 شهید تقدیم انقلاب کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز،مراسم گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی با حضور سردار آبسالان جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مدرسه نمونه حضرت ولیعصر (عج) زاهدان برگزار شد.

جانشین سپاه سلمان در این مراسم بیان کرد:   آمریکا و ایادی آن، پس از پیروزی انقلاب که دست خود را از کشور کوتاه دیدند و منافع آن ها از کشور قطع شده بود خیلی تلاش کردند که دوباره بازگردند و یکی از آن تلاش ها، تحمیل جنگی که هشت ساله بر ملت ایران بود، این جنگ قرار بود یک یا دو هفته با سرنگونی انقلاب اسلامی پایان یابد و دشمنان بر سرنوشت کشور مسلط شوند.

وی افزود :اما با فرمان حضرت امام خمینی(ره) و با همبستگی مردم ایران تمامی اقشار جامعه به جبهه ها و کمک نیروهای مسلح شتافتند و یکی از اقشاری که در دوران دفاع مقدس حضور پرشور داشتند دانش آموزان بودند.

 


وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در طول جنگ هشت ساله حدود 36 هزار شهید دانش آموز داشت و با به برکت خون این شهیدان انقلاب ما بیمه شد.

سردار آبسالان تاکید کرد: ما برای حفظ اسلام و انقلاب در این جنگ دفاع کردیم و با سه اصل رهبری ، ایمان به خدا و حضور مردم در صحنه،  جنگ به پایان رسید و دشمنان شکست سختی را پذیرفتند و تنها جنگی که یک وجب از خاک جدا نشد همین جنگ دفاع مقدس بود.

 


وی تصریح کرد :نقش دانش آموزان در دوران دفاع مقدس یک نقش استثنایی است که دانش آموزان این استان حدود 200 شهید تقدیم انقلاب کردند ، جوانان نقش اساسی در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی داشتند و امروز براساس بیانیه گام دوم انقلاب  و به فرموده مقام معظم رهبری، جوانان نقش بسییار مهمی در ادامه مسیر این انقلاب دارند.

 

 

رونمایی از نمایشگاه ویژه هفته بسیج شامل غرفه های مربوط به فعالیت های بسیج دانش آموزی، نقش دانش آموزان در دفاع مقدس ، استکبار ستیزی و اشغال سفارت امریکا، افول امریکا ، دست آوردها و بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین غرفه وحدت و تجلیل از خانواده معظم شهدا از جمله برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۶۹


ارسال