شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۸
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
فضای اسلام فضای کینه توزی نیست
 
آیت الله مصطفی محامی گفت:فضای اسلام فضای کینه توزی نیست و این وعده خداوند متعال است که اگر به دنبال زندگی بهشتی هستید در دنیا به دور از کینه و بغض باشید.
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان طی سخنرانی در جمع مردم در مسجد صاحب الزمان(عج) ایرانشهر، اظهار داشت: خداوند متعال پیامبرش را برای هدایت فرستاده و به همگان توصیه کرده که پیامبر اکرم(ص) را الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه زاهدان افزود: در بحث های تربیتی آمده که اگر بخواهیم کسی را به انجام کاری تشویق کنیم تنها گفتار کارساز نیست و باید با عمل خود نیز این را ثابت کنیم و اگر به دنبال تربیت یک جامعه هستیم باید به گفته هایمان جامه عمل بپوشانیم.

محامی بیان داشت: خداوند قرآن کریم را که کتابی انسان ساز است نازل کرد و اولین عمل کننده به این کتاب پیامبر اکرم(ص) بود و اگر بخواهند پیامبر(ص) را به صورت یک کتاب مدون در بیاورند می شود قرآن و اگر به دنبال آن باشند که قرآن را یک انسان تجسم کنند می شود حضرت محمد(ص) کسی که تکمیل مکارم اخلاق را هدف مبعث خود می دانست.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان گفت: نیاز است تا در شرایط کنونی پیامبر اکرم(ص) و صفاتش را بشناسیم تا بتوانیم از او درس بگیریم زیرا ایشان یک عمر تلاش کرد تا انسان هایی را که از درگاه خداوند فاصله گرفته‌اند بار دیگر به او نزدیک کند.

وی ادامه داد: فضای اسلام فضای کینه توزی نیست و کار دیگر پیامبر اکرم(ص) ایجاد ارتباط و وصل کردن بندگانی است که از هم فاصله گرفته و قطع رابطه کرده اند و این وعده خداوند متعال است که می فرماید اگر به دنبال زندگی بهشتی هستید در دنیا به دور از کینه و بغض باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: این درسی است که باید از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) فرا بگیریم و مسئولیت ما در شهرهایی که تلفیقی از مذاهب مختلف وجود دارد سنگین تر هم می شود و باید بهترین باشیم همانگونه که امام علی(ع) می فرمایند نکند که دیگران در عمل به قرآن از ما سبقت بگیرند.

انتهای پبام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۷۲


ارسال