سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
هفته وحدت؛ رمز ماندگاری اقتدار و عزت مسلمانان/توهين به مقدسات اسلام گواه آشکار عجز دشمنان در مقابله با مشکلات است
 
مهرداد جهاندیده گفت: هفته وحدت یادآور اقتدار و استقلال مسلمین و گسترش اسلام خواهی و یکی از زیباترین و والاترین واژه هاست.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با تبریک میلاد مسعود حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: هفته‌ای که به تدبیر حضرت امام خمینی(ره) هفته‌ وحدت نام گرفته، یادآوری و تقویت مکرر یک اندیشه اسلامی است که بی‌تردید رمز ماندگاری اقتدار، عزت و عظمت و همچنین استقلال مسلمانان و گسترش اسلام خواهی و توحید است.

وی تاکید کرد: این هفته پیام‌آور این است که مسلمانان همه با هم برادرند و با دست اتحاد و یکپارچگی و همگرایی و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنی بیگانگان را می‌گیرند و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول اکرم(ص) وحدت و یکرنگی خود را حفظ می‌کنند و در سایه امامت و ولایت، صراط مستقیم جمهوری اسلامی را خواهند پیمائید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در ادامه با محکوم کردن اقدام موهن و شیطانی توهین به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص)، اظهار داشت: امروز در شرایطی که جهان از تنزل اخلاقی رنج می برد، عده ای نادان و فریب خورده در کشورهای اروپایی تلاش دارند با توهین و بی ادبی نسبت به مقدسات دینی، اقدامات ضعیف خود را در  زیر شعار فریبنده آزادی بیان بپوشانند و عجز خود را در مقابله با مشکلاتی که دامنگیرشان است، از نگاه افکار عمومی دور کنند.

جهاندیده تصریح کرد: بی تردید این انسان های ضعیف و نا آگاه، ذره ای با انوار هدایت بخش پیامبر گرانقدر اسلام (ص) آشنایی ندارند تا دریابند هر آنچه انسان مدرن محتاج آن است، در سایه عنایت آن انسان کامل و ائمه هدی علیهم السلام تحقق می یابد و این انوار قدسی پیامبر خاتم(ص) است که می تواند موجب گسترش اخلاق, وحدت و مودت در دنیا شود و  آدمی را از جهل و گمراهی دور کند و در عین حال همدلی و وحدت را برای همگان به ارمغان آورد.

وی خاطر نشان کرد: استان پهناور سیستان و بلوچستان نیز از شمال تا جنوب همواره در سایه زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تعامل سازنده علمای تشیّع و تسنن، توانسته نمادی از وحدت اسلامی و همزیستی همراه با صلح و صفا در ایران و جهان باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: ماه ربیع الاول و ایام هفته وحدت فرصت مناسبی برای بازگو کردن مبانی وحدت بخش اسلامی و تقویت پایه های انسجام و وحدت در بین پیروان مذاهب اسلامی است و باید بهترین بهره را از این ایام برد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۸۸


ارسال