شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی گفت: در دنیایی که امروز همه مدعی تمدن و رشد هستند این گونه بی اخلاقی ها و ناجوانمردی ها و جنایت که در راس یک کشور و آن هم از سوی سران مهم دولتی باشد و به این راحتی به آیین و مذهب یک ملت اهانت کند پس نباید از مردم عادی انتظار داشتن یک رفتار درست و انسان منش داشت.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اقدام خبیثانه نشریه فرانسوی و حمایت رییس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت پیامبر اکرم بیان کرد: جنایتکاران فرانسوی به ویژه رئیس جمهور مدعونشان در یک حرکت بی شرمانه جسارت و اهانت به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) را انجام دادند و به راحتی برخلاف جنایت های اخیر چند ساله در کشورشان آن را  آزادی بیان می نامند.
 
وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری در خطاب به جوانان فرانسه افزود: در مقابل این جنایت پلید این رئیس جمهورشان مقام معظم رهبری فرمودند آیا شما به این فرد رای دادید که به مقدسات دینی دو میلیارد انسان و مسلمان جسارت کند و به آن آزادی بیان بگوید در حالی که  اگر در همان کشور کسی در خصوص هلوکاست جمله و مطلب عنوان کند او را محاکمه و زندان می کنند و باید از آنها پرسید که این چه آزادی بیان از نظر شما است
 
خطیب جمعه چابهار تصریح کرد: دموکراسی و آزادی بیان در کشورها اگر به این صورت که خودشان نشان می دهند است، پس چرا درخصوص هلوکاست نباید آزادی باشد و در حقیقت و دروغ های رژیم صهیونیست جنایتکار و کودک کش به صورت دیگری عمل می کنند.
 
وی تاکید کرد: در دنیا بیان کردن حقیقت وجودی و عملکرد آنها در مواجه حقوق بشری ممنوع است و  یک عده افراد جنایت کار و آدم کش همیشه مانع بیان حقیقت می شوند و اهانت به پیامبر اسلام را آزادی بیان اعلام می کنند.
 
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: مسلمانان باید در این برهه زمانی بیدار و هوشیار باشند چون سران کشورهای اروپایی و آمریکایی در تلاش هستند که در همه حال به دین مبین اسلام توهین و هتاکی کنند و به هر شیوه ممکن مسمانان و جهان اسلام را تخریب و نابود کنند.
 
امام جمعه چابهار اظهار کرد: امروز باید کشورهای عربی و منطقه به جای مسلمان و برادر کشی همه توان خود را متوجه اهانات دشمن کنند و بدانند که یک خطر مهمی در کمین است و به جای اینکه مسلمانان همدیگر را تکفیر خطاب کنند باید ببینند که دشمنان قسم خورده اسلام با حمایت خود چه بلایی سر ما خواهند آورد.
 
وی افزود: دشمنان اصل اسلام و وجود مقدس پیامبر گرامی ما را مورد هدف قرار دادند و امروز بیشتر از هر زمان ما نیازمند وحدت و همدلی عملی نیاز داریم و باید در یک جبهه مقاومت متحد و یک صدا کنار هم باشیم تا از آسیب دشمنان در امان قرار گیریم.
 
حجت الاسلام موسوی گفت: سران کشورهای اسلامی از جمله آل سعود به جای مراودت با آنها و پرداخت پول های هنگفت به فرانسه برای خرید اسلحه و ریختن خون مردم مظلوم و بی گناه یمن، باید از آنها که به راحتی به ساحت پیامبر اکرم اهانت می کنند، دست بکشد و سرمایه مسلمانان را به راحتی هدر ندهند و از عذاب الهی و سرنوشت حکام منطقه مثل صدام، رضاخان و پسرش و سایر افراد درس و عبرت بگیرند.
 
وی با اشاره به یوم الله 13 آبان روز دانش آموز ادامه داد: روزی که رژیم منحوس پهلوی در آن جنایت بزرگی کرد و همچنین در این روز دانشجویان انقلابی به پشتوانه امام خمینی با استکبار جهانی مبارزه و سفارت آمریکا را که  مرکز توطئه و فساد بود به عنوان لانه جاسوسی غرب تسخیر کردند و انقلاب دوم را در سال 58 شکل دادند.
 
وی گفت: اگر لانه جاسوسی در آن روز توسط دانشجویان تسخیر و آمریکایی ها از کشور رانده نمیشدند، با خباثت ها و برنامه های شومشان معلوم نبود چه بلایی سر انقلاب ما می آمد و آینده جمهوری اسلامی چگونه شکل می گرفت.
 
امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: یه عده یقه سفید های تحصیل کرده غرب که  آمریکا آنها را از قبل تربیت و آماده کرده بود تا در زمان مناسب به کشور وارد و تحمیل کند و انقلاب ما را از پای در آورد با نگاه مدبرانه امام راحل برنامه آنها به نتیجه نرسید و با تسخیر لانه جاسوسی در روز 13 آبان همه توطئه شان برای سرکوب انقلاب نقش بر آب شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۲۲


ارسال