شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
امام خمینی(ره) در طول زندگی در مقابل استکبار جهانی قد خم نکرد/پرورش نسلی عزتمند وظیفه ای همگانی است
 
آیت الله محامی گفت: امام خمینی(ره) در طول زندگی در مقابل استکبار جهانی قد خم نکرد و اگر انسان در اوج عزت شخصیت و کرامت انسانی باشد هیچ گاه درمقابل قدرتمندان و اصحاب زر و زور قد خم نمی کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: انسان نباید در مقابل بت های زمان سر خم کند و تنها در برابر خداوند سر خم کند، در صدر اسلام برخی به ظاهر مسلمانان با کفار سر و سری داشتند عزت و سربلندی را از غیر خدا طلب می کردند.

وی افزود: عزت فقط و فقط برای خداوند است اما منافقین این را درک نمی کنند چرا که ایمان واقعی به خدا ندارند و نمی توانند درک کنند عزت تنها از آن خداوند است خداوند دوست دارد بندگانش عزتمند باشند.

وی خاطرنشان کرد: انسان نمی تواند کاری کند که عزت و کرامت و شخصیتش از بین برود و خداوند این را دوست ندارد حتی خداوند دوست ندارد انسان در مقابل بقیه به گناه خود اعتراف کند و گناه را بین خود و خدا حل کند چراکه خداوند میخواهد بنده مومنش عزیز و آبرومند در جامعه زندگی کند.

محامی تاکید کرد: انسان وقتی به این درجه از عزت برسد در مقابل کفر سر خم نخواهد کرد و تزلزلی در خودش در مقابل اصحاب زر و تزویر حس نمی کند و در مقابل همه دنیا سر خم نمی کند مانند پیغمبر اسلام (ص)که فرمودند اگر خورشید را در دستی و ماه را در دست دیگر قرار دهید از راه و هدفم و تبلیغ دین اسلام نمی گذرم.

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) در طول زندگی در مقابل استکبار جهانی قد خم نکرد و اگر انسان در اوج عزت شخصیت و کرامت انسانی باشد هیچ گاه درمقابل قدرتمندان و اصحاب زر و زور قد خم نمی کند، هرچه دشمن در برابر انقلاب تبلیغات کردند رهبر معظم انقلاب مستحکم زمام انقلاب را در دست گرفتند و این انقلاب را هدایت و رهبری می کنند .

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم ایمان شخصیت و کرامت مان را حفظ و تقویت کنیم و در حمایت از آرمان ها و اهداف محکم بمانیم و دانش آموزان و دانشجویان را با عزت نفس و کرامت پرورش دهیم.

وی عنوان کرد: تربیت دانش آموزان و دانشجویانی عزتمند وظیفه همه علما اساتید مردم و ریش سفیدان و وظیفه ای همگانی است اگر نسل جدید ما با عزت و کرامت رشد کند و همچون رهبر و شهدای انقلاب در برای استکبار جهانی سرخم نخواهند کرد و در جهت رشد علمی خواهند بود فرهنگ کار در جامعه حاکم می شود و به دنبال مشاغل کاذب نخواهد بود.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: اگر انسان دارای عزت شخصیت و با کرامت باشد تن به بیکاری و مشاغل کاذب، کار حرام و قاچاق نمی رود و اگر نسل ما و آحاد جامعه با عزت و کرامت باشند همواره به دنبال حق و دفاع از حق خواهند بود و گرفتار نزاع های قومی و قبیله ای نمی شود.

وی افزود: انسان باعزت و شخصیت و کرامت گرفتار عصبیت های جاهلانه قومی و قبیله ای نمی شود تابع حق و به دنبال احقاق حق است، مشکل فرهنگی در برخی موضوعات در جامعه وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش کرد.

محامی گفت: انسان باعزت و کرامت به دنبال اجرای قانون است اگر کسی در برابر قانون قد علم کردو اسلحه به دست گرفت این شخصیت نیست انسان با کرامت و با شخصیت وجود پاکش را به گناه آلوده نمی کند حقیقت آدمی و ارزش واقعی انسان بهشت است و آن را نباید به غیر آن فروخت این گوهر گران مایه ای است که خداوند سرمایه ما قرار داده است و اگر انسان عزت و کرامت خود را بشناسد وجودش را به گناه آلوده نمی کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۲۵


ارسال