جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۰
در پی تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت صورت گرفت؛
کارآفرینی 376 نفر با هدف اشتغالزایی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان/ احیای مشاغل بومی و حمایت از کسب و کارهای نوپا
 
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال 99 که تفاهم نامه این صندوق و بنیاد برکت به امضا رسیده است، 376 نفر در سیستان و بلوچستان کارآفرین شدند و برای دیگر جوانان اشتغال آفریدند.
ادریس دینارزهی، مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: محل اصلی اجرای تفاهم نامه بیشتر در روستاهای سیستان و بلوچستان است که تلاش شده تا هدف روستای بدون بیکار محقق شود.

دینارزهی با اشاره به اینکه  برای توسعه اشتغال در این استان از محل اعتبارات این تفاهم نامه حدود 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون به 376 نفر، تسهیلات به مبلغ کلی 13 میلیارد و پانصد میلیون تومان و با کارمزد چهار درصد پرداخت شده است.

وی توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم  و ایجاد کسب و کار برای مردم بومی را از اهداف این تفاهم نامه اعلام و اذعان کرد: در تلاش هستیم با اجرای مفاد این تفاهم نامه بتوانیم شغل های بومی در سیستان و بلوچستان را احیا و از کسب و کار های نوپا هم حمایت کنیم.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان ادامه داد: از جمله طرح هایی که تاکنون زیر چتر این تفاهم نامه قرار گرفته است می توان به توسعه هنر سوزن دوزی، تولید پوشاک، تولید ماسک، پرورش دام و طیور، پرورش زنبور عسل و مشاغل خدماتی اشاره کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۳۰


ارسال