جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر:
وحدت شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان الگوی والای اسلامی برای ملت ها
 
ابوذر کوثری گفت: وجود وحدت بین برادران اهل سنت و شیعه در سیستان و بلوچستان الگوی والایی برای ملت های مسلمان بوده و همه می دانند از دیرباز ایجاد تفرقه بین مسلمانان یکی از مهم ترین ابزار دشمن برای تخریب نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
به گزارش عصرهامون ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: نقطه مقابل وحدت، تفرقه است و اگر بخواهیم معنی آن بهتر درک شود باید به معانی مخالف آن رجوع کرد.

وی افزود: اگر وحدت در جامعه ای وجود نداشته باشد قطعا می تواند مضرات فراوانی به آن جامع وارد کند در سیستان و بلوچستان طوایف مختلفی زندگی می کنند و مردم این استان در واقع برادران اهل سنت و تشیع از زمان های گذشته تا کنون از وحدت و اتحاد برخوردار بودند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: امروز ضرورت همدلی و تفاهم ، برادری و برابری بین جامعه اسلامی بیشتر از گذشته احساس می شود و در حقیقت به این دلیل وحدت مهم بوده که مخالفان و معاندین کشور و نظام اسلامی بیشتر روی این مسئله برنامه ریزی و هدف گذاری می کنند تا با ایجاد تفرقه، اتحاد بین ملت را از بین ببرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حقیقت برادران اهل تشیع و اهل سنت همدلی و وحدت مذهبی، فرهنگی، بومی و انسجام اجتماعی و در مجموع اتحاد ملی را همیشه حفظ کرده و روی این مسائل تاکید دارند که اهمیت آن را دوچندان می کند و هیچ گاه به دشمنان اجازه تفرقه افکنی نمی دهند.

وی عنوان کرد: در واقع مسئله وحدت موهبت و پدیده ای است که از درون این موضوع ما شاهد ثمرات دیگری خواهیم بود که می تواند در بلند مدت جامعه را به اهداف متعالی در حوزه های مختلف مذهبی، توسعه ای، سیاسی کمک کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۳۵


ارسال