جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر:
تحكيم وحدت در سيستان و بلوچستان از برکت حضور رهبر انقلاب است
 
مولوی خلیل رسولی زاده گفت: تحكيم وحدت و ترويج و استحكام پايه هاي انقلاب در سیستان و بلوچستان از بركات و دستاوردهای حضور رهبر معظم انقلاب در ايرانشهر در سال 1356 بوده است.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پهره بیان کرد: : وقتی تقوا بین انسان ها بالاخص مسلمانان وجود داشته باشد، این ویژگی بین آنان موجب می شود تا از خیانت به دور باشند.

وی افزود: وجود تقوا بین عموم مردم به خصوص در میان مسئولین، علما و مدیران باعث می شود که آنان با هم برادر و برابر بوده و اجازه خیانت به همنوعان را به خود ندهد.

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) دو میراث گرانبها در بین امت به یادگار گذاشت که یکی قرآن و دیگری اهل بیت علیهم السلام بودند که اگر در مسیر زندگی به این دو امانت متوسل شویم هیچگاه گمراه نخواهیم شد، اگر امروز می بینیم در مسیر راه کاستی هایی وجود دارد به علت کمرنگ بودن این دو ویژگی در ابعاد زندگی است که در حقیقت یکی از اهداف دشمن و استکبار جهانی این بوده که بین مسلمانان تفرقه و جدایی ایجاد کند و اتحاد میان آنان را از بین ببرد.

وی اضافه کرد: همان گونه که اکنون مشاهده می کنیم دشمنان نظام اسلامی در اقصی نقاط دنیا به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق بوده و با نفوذ در برخی کشورها توانستند این امر مهم را ایجاد کنند، مسلمانان اما باید با هوشیاری و آگاهی کامل  و وحدتی که دارند مانع تحقق اهداف دشمنان در این مرز  وبوم شوند.

رسولی زاده عنوان کرد: وحدت بین مسلمانان اهل تشیع و تسنن خصوصا در استان سیستان و بلوچستان زبانزد عام و خاص بوده و فقط صحبت از اتحاد و انسجام بین مذاهب مختلف مربوط به هفته وحدت نبوده بلکه آنان همدیگر را پذیرفته و می‌توانند در کل دنیا صادق و مصداق موفق باشند.

وی تصریح کرد: پیامبر خدا (ص) وقتی از مکه مکرمه به مدینه منوره آمدند، اولین کاری که در آن جا انجام دادند، اخوت و برادری را برقرار کردند، پس از آن ایشان اقدام به ایجاد قرارداد و تعهد امنیت بین یهود و مسلمانان کرد.

وی گفت: امنیت از وحدت منشا می گیرد و اگر همگان نسبت به یکدیگر دارای وحدت عملی باشند آن زمان می توانند موفق باشند و در آن هنگام است که می توان یک جامعه ای را از فلاکت نجات داد و این هم از آموزه های قرآن و دین مبین اسلام بوده که باید ما عملی انجام بدهیم.

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر با بیان این که وحدت نیاز بشر است، عنوان کرد: انسجام و اتحاد ملی بین مسلمانان اهل تسنن و تشیع از ابتدا ظهور انقلاب اسلامی وجود داشته و اولین کسانی که مناسبتی به نام هفته وحدت را ایجاد کردند مقام معظم رهبری بودند که ایشان در آن زمان در شهر ایرانشهر تشریف داشتند که پایه گذاری اصلی این موضوع در آن مکان شروع شد و با توجه به روایت برادران اهل سنت که ولادت پیامبر (ص) دوازدهم ربیع الاول و به روایت اهل تشیع هفدهم ربیع الاول بوده این ایام را هفته وحدت نامیدند.

این خطیب جمعه تصریح کرد: امروز همه علما و بزرگان، مسئولین و مدیران، برادران اهل سنت و تشیع در تلاش هستند تا از ایجاد تفرقه بین خودشان که مهم ترین هدف دشمنان نظام اسلامی بوده خودداری کنند.

رسولی زاده با اشاره به این که در شهرستان ایرانشهر همه برادران اهل سنت و تشیع در کنار هم و با هم در خوشی ها و غم هایشان شرکت دارند، اذعان کرد: وحدت بین آنان زبانزد عام و خاص بوده و این لطف خداوند بوده که وحدت بین آنان عملی شود و مردم سیستان و بلوچستان با حفظ انسجام و اتحاد ملی به دشمنان نظام اسلامی نشان دادند که به منطقه و خاک ایران یک قدم نه، بلکه یک ذره هم نمی توانند ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۳۷


ارسال