سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
اختراع جالب دانش‌آموز سوری برای صرفه‌جویی در مصرف بنزین
 
یک دانش‌آموز سوری دستگاهی اختراع کرد که در مصرف بنزین وسایل‌نقلیه، ۵۰ درصد صرفه‌جویی می‌کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با شروع بحران بنزین و کمبود آن در بازار، یک دانش آموز سوری به نام «عبدالرحمن الحججی»، پس از تحقیقات و تجارب فراوان موفق به تولید دستگاهی برای صرفه‌جویی در مصرف بنزین هنگام استفاده از موتور سیکلت شد. همچنین از این وسیله می‌توان برای اتومبیل‌هایی استفاده کرد که سوخت آن‌ها بنزین و گازوئیل است.
الحاجی دانش‌آموز کلاس نهم دانشکده عالی در «دیر الزور» است. او توضیح می‌دهد که این دستگاه هیدروژن استخراج شده از تجزیه آب با جریان الکتریکی ۱۲ ولت را استخراج کرده و برای بهبود عملکرد اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌ها استفاده می‌کند و از آن به عنوان سوخت جایگزین استفاده می‌شود که میزان مصرف را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

هزینه ساخت این دستگاه در مقایسه با سودی که می‌دهد، بسیار ناچیز است. به گفته الحاجی، هزینه آن تقریبا ۱۰هزار پوند است. این موتور بر روی موتورسیکلت نصب شده و به کارباتول متصل می‌شود تا گاز هیدروژن را با بنزین پمپاژ کند و از این طریق به افزایش فعالیت فرآیند کمک می‌کند.
آزمایش این دستگاه هشت ماه پیش با دوچرخه پدرش انجام شد و تایید کرد که این یک تجربه موفقیت‌آمیز است و پدرش در این مدت از این دستگاه استفاده و بنزین خود را تامین می‌کند. این دستگاه به ویژه در بحران بنزین خیلی کاربردی است. با این روش مصرف وسایل نقلیه به قدری کاهش می‌یابد که موتورسیکلت بدون استفاده دستگاه در هر ۲۰ کیلومتر یک لیتر بنزین مصرف می‌کند، ولی با نصب دستگاه روی موتورسیکلت مسافت ۴۸ کیلومتر را با یک لیتر بنزین طی می‌کند.
محدودیتی که باعث خلاقیت یک دانش‌آموز سوری شد
مدیر مدرسه این دانش آموز تایید کرد که دانش آموز دارای اختراعات زیادی است که به بهبود کار مدرسه کمک می‌کند: "ما به نوبه خود، به این دانش‌آموز خود افتخار می‌کنیم و سعی می‌کنیم در حد توان خود از او تشکر کنیم." این دانشجوی با استعداد امیدوار است که بتواند تجربه خود را به طور گسترده‌تری برای تامین گازوئیل و بنزین و کاهش بحرانی که کشورش درگیر آن شده استفاده کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۶۰


ارسال