دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
کارشناس مذهبی اهل سنت عنوان کرد؛
قرآن و اهل بیت گنجینه هایی برای اتحاد مسلمانان/وحدت عامل عزت و قدرت جهان اسلام است
 
مولوی عبدالغنی دهانی گفت: وقتی جهان اسلام با یکدیگر متحد باشند هیچ ابرقدرتی نمی تواند در مقابل آنان ایستادگی و سرمایه های آنها را چپاول کند.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه های علمیه اهل سنت زاهدان در گفت وگو با زاهدنیوز، بیان کرد: مسلمانان باید در این برهه حساس زمانی و باتوجه به دشمنی های آشکار استکبار و برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه بیش از گذشته با یکدیگر همصدا و متحد شوند و اختلاف سلیقه ها و منافع شخصی را کنار بگدارند و درد دین داشته باشند.


وی افزود: امروز شاهد هستیم برخی کشورهای عربی مثل امارات و بحرین به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند این ایجاد رابطه با رژیم غاصب اسراییل ضربه بزرگی به جهان اسلام و خیانت به مردم فلسطین است کشورهایی که دم از عربیت زده این چنین از پشت به مردم فلسین خنجر می زنند‌.


وی خاطرنشان کرد: این کشورهای کوچکی به دنبال رابطه با اسراییل هستند درواقع به خاطر حفظ منافع خود و نگاه داشتن موقعیت و جایگاهی که در منطقه دارند تن به این سازش داده اند،استکبار نوعی اسلام هراسی ایرانی را در کشورهای عربی به وجود آورده است.


دهانی تاکیدکرد: شکست استکبار جهانی و اسراییل از خط مقاومت در منطقه، ترس و وحشتی را در آنها به وجود آورده وبه دنبال ایجاد رابطه با کشورهای کوچکی مانند امارات هستند که جایگاهی بین کشورهای اسلامی ندارند و بدون شک بویی از انسانیت و اسلام نبرده اند که راضی به ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی شده اند.


وی اذعان کرد:خداوند متعال همواره مسلمانان را به وحدت و مودت دعوت کرده و از ارتباط با دشمنان اسلام نهی کرده و عدم ارتباط با دشمنان اسلام دستور صریح خداوند متعال است و کشوری که حاضر به پشت کردن به ملت مسلمان فلسطین و به رسمیت شناختن اسراییل است بویی از اسلام نبرده است.


وی تصریح کرد: خداوند در قران به اتحاد سفارش کرده و فرموده که تفرقه سبب ازدست دادن عزت و اقتدار مسلمانان خواهدشد وقتی جهان اسلام با یکدیگر متحد باشند هیچ ابرقدرتی نمی تواند در مقابل آنان ایستادگی و سرمایه های آنها را چپاول کند.


این کارشناس مذهبی اهل سنت ادامه داد: دشمنان برای چپاول ثروت کشورهای اسلامی از هر راه و روشی استفاده می کنند و با تفرقه انگیزی منابع عظیم و ثروت های خدادای انان را به یغما می برند، وحدت سبب حفظ عزت مسلمانان و افزایش قدرت آنان خواهد شد، حفظ اعتقادات دینی و تمسک بر اشتراکات شیعه و سنی از عوامل افزایش وحدت دنیای اسلام است.


وی افزود: قرآن و اهل بیت دو گنجینه گرانبهایی است که پیامبر اسلام(ص) برای مسلمان به یادگار گذاشته و باید محور وحدت جهان اسلام قرار بگیرند همان گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند اگر تنها خانه کعبه محور اشتراک قرار دهید برای وحدت مسلمانان کافی است.


وی گفت: چنگ زدن به اشتراکات و قران که وحی الهی و اهل بیت علیهم السلام که پرورش یافته وحی هستند برای حفظ وحدت مسلمانان کافی است چرا که اهل سنت نیز محبت به اهل بیت را جز ایمان خود می دانند و تکیه بر این اشتراکات سبب قدرت جهان اسلام است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۸۰


ارسال