چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس:
بی عدالتی و نابرابری در آمریکا موج می‌زند/هژمونی آمریکا از بین رفته است
 
جنایات آمریکا پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز پس از آن ادامه دارد و ابعاد آن در عرصه های مختلف به صورت جنگ نظامی، ترور و جنگ نرم پیش می رود و در سال های اخیر نیط عرصه های اقتصادی را نشانه رفته است.
به گزارش عصرهامون ، آبان را می توان ماه حوادث عظیم نامید، حوادثی که نقش بسیار زیادی در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند.

در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاهنشاهی امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم پهلوی به آنان حمله کردند و آن ها را به خاک و خون کشیدند.

در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد و با استناد به این رویدادهای سرنوشت ساز این روز به عنوان روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی  نام گذاری شده است.

در تک تک حوادث تاریخی این روز، ردپای دخالت آمریکا دیده می شود، اما تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران را می توان نقطه عطفی برای انقلاب شکوهمند اسلامی دانست، زیرا سبب افشای بسیاری از جنایات ایالات متحده آمریکا علیه ایران شد.

از دیگر سو مقر جاسوسی این کشور در خاک جمهوری اسلامی ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر شد و از همان زمان پای آمریکا از خاک ایران بریده شد.

جنایات آمریکا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز پس از پیروزی شکوهمند این انقلاب ادامه دارد و ابعاد آن در عرصه های مختلف به صورت جنگ نظامی، ترور و جنگ نرم پیش می رود و در سال های اخیر نیط عرصه های اقتصادی را نشانه رفته است.

جنایات و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران

عبدالناصر درخشان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی این خصوص به خبرنگار ما بیان کرد: اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا در طول تاریخ بر ملت ایران مشخص و عیان است که از جمله می توان به کودتایی که علیه دولت قانونی کشورمان انجام دادند و مصدق را ساقط کردند اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر بنده یکی از بزرگترین و هولناک ترین فجایع تاریخ بشر این است که نیروهای آمریکایی هواپیمای مسافربری کشور ما را با موشک در خلیج فارس مورد هدف قرار دادند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، راسک، بنت، لاشار، آهوران و آشار تصریح کرد: دخالت هایی که ایالت متحده آمریکا در اوایل انقلاب انجام داد و جنگی که بر ملت ایران تحمیل کرد هم نمونه دیگری از جنایات این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: مهم تر از همه در حال حاضر شرایط بسیار سختی را از لحاظ اقتصادی داریم و این وضعیت به دلیل فشار ظالمانه تحریم هایی است که ایالات متحده امریکا بر ملت ایران اتخاذ کرده است.

هژمونی آمریکا از بین رفته است

به گفته این نماینده مجلس، در حال حاضر هژمونی ایالات متحده آمریکا با ورود ترامپ و عملکردش فروکش کرده است و تاثیرگذاری این کشور که خودش را کدخدای جهان می دانست دیگر وجود ندارد، زیرا رقیبان جدید دیگری از قبیل چین، روسیه و حتی هند که از لحاظ تکنولوژی قدرتمند شده است ظهور کرده اند و ادعای کدخدایی دارند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، راسک، بنت، لاشار، آهوران و آشار تصریح کرد: آمریکا هرچه در سر داشت اجرایی کرده و دیگر چیزی ندارد و بالاتر از سیاهی رنگی باقی نمانده است.

درخشان گفت: ایالات متحده آمریکا همیشه خود را پرچمدار دموکراسی، آزادی بیان و برابری انسان ها و کرامت انسانی می دانست و این ها شعارهایی بود که این کشور همیشه سر می داد، اما پوشالی بودن آن ها مشخص شده است.

وی اظهار کرد: چگونه می شود در کشوری که داعیه دار دموکراسی و آزادی های مدنی در جهان است پلیس یک سیاه پوست را مورد ظلم و ستم قرار بدهد و بکشد.

بی عدالتی و بابرابری در آمریکا موج می زند
 
این نماینده ادامه داد: میلیون ها نفر از مردم آمریکا در سراسر این کشور علیه سیستم، قوانین و آنچه نظام آمریکا بر مردمش تحمیل کرده بود تظاهرات دارند، بنابراین مشخص است که آنچه می گویند درست نیست، فقط این ها شعارهایی است که برای دیگران می خواهند و برای خودشان نمی پسندند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت مطلوبی در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد، تبعیض، نابرابری و بی عدالتی در جای جای آمریکا مشاهده می شود.

درخشان گفت: هژمونی و قدرت مطلق اقتصادی آمریکا در جهان در هم شکسته است، در گذشته اعلام می شد که چین بسیار عقب تر از آمریکاست، اما مشخص شد این دروغ بزرگ است، زیرا قدرت اقتصادی و تاثیرگذاری چین در دنیا آمریکا را دچار سردر گمی کرده و به چالش کشانده است.

اقتصاد بدون نفت در سایه تحریم های ظالمانه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران نظامی بر پایه ارزش های دینی و اسلامی است و بر این اساس ما توانستیم بر تمامی فشارها ایستادگی کنیم.

درخشان گفت: پیش از این اقتصاد ما بر پایه نفت بود که در سال 99 به کلی از آن رهایی یافتیم و اقتصاد ما بدون نفت شد و این یک قدم بزرگ برای کشورمان محسوب می شود و می توان گفت عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

وی تصریح کرد: تعبیر زیبای رهبر انقلاب این است که سرمایه اصلی کشور ما جوانان مستعد و نیروهای توانمندی هستند که می توانند کشور را بسازند، بر این اساس می توانیم اقتصاد خودمان را بر پایه نیروی انسانی ماهر و توانمند خودمان بسازیم.

به گفته این نماینده مجلس، بیش از 36 میلیون تحصیل کرده در کشور وجود دارند و بیشترین تعداد مهندسان فنی جهان در جمهوری اسلامی ایران حضور دارند که اینها سرمایه های بزرگی است و ما اگر به درستی از این نیروی توانمند و مستعد بهره بریم می توانیم از این طریق بر بسیاری از کاستی ها غلبه کنیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۸۱


ارسال