سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳
در همایش بزرگ وحدت اسلامی مطرح شد؛
وحدت شاخصه اصلی امنیت/دشمنان از گسترش روزافزون اسلام هراسی دارند
 
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: دشمنان از گسترش روز افزون اسلام هراس دارند و می‌دانند که اسلام‌خواهی رو به افزایش و دل های انسانهای حقیقت جو به سوی اسلام گرایش پیدا کرده است.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز همایش بزرگ وحدت اسلامی در تالار امام رضا علیه السلام دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز شد.

این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان، سردار کرمی فرمانده قرارگاه قدس، علی زینی وند معاون سیاسی استاندار، علماء و روحانیون تشیع و تسنن، سران و بزرگان طوایف و جمعی از نخبگان در حال برگزاری است.

کلام الهی و قرآن رمز موفقیت است

سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه در این مراسم گفت: امروز رمز موفقیت ما استفاده از کلام الهی، قرآن کریم است، پیامبر بزرگوار اسلام بندگی کرد که به این مقام رسید.

وی بیان کرد: ما برای اینکه فرمان الهی را اجرا و پیرو نبی مکرم اسلام(ص) باشیم باید بندگی کنیم، این مقام بندگی مقام بالایی است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه ادامه داد: امروز باید با تمام توان پای کار بیاییم و با تزویر دشمن مقابله کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: علمای اسلام نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند، اگر ما خواهان امنیت پایدار، رشد اقتصادی و سیاسی هستیم باید یکدل باشیم.

وحدت نه یک تاکتیک مقطعی بلکه یک استراتژی و راهبرد مستمر است

آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در این همایش ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: این روزها شاهد اهانت دشمنان به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) هستیم به گونه ای که سردمداران کشورهای غربی نیز به دفاع از این اهانت ها می پردازند البته باید توجه داشت توهین به حضرت محمد(ص) توهین به یک شخص نیست بلکه توهین به پیامبران و ادیان آسمانی است و تحمل این اهانت ها برای ما سخت است و آن را به شدت محکوم می کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: دشمنان از گسترش روز افزون اسلام هراس دارند و می‌دانند که اسلام‌خواهی رو به افزایش است و دل های انسانهای حقیقت جو به سوی اسلام گرایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌کنند سالهای آینده افراد اسلام دوست و اسلام خواه زیاد و زیادتر شوند و این گسترش اسلام خواهی دشمن را عصبانی کرده که دست به توهین زده اند و امیدواریم خداوند متعال مکر دشمنان را به خودشان بازگرداند.

آیت‌الله مصطفی محامی ادامه داد: خداوند در آیات شریفه قرآن کریم، امت اسلام را امت واحده و یکدست خوانده و همه ابزار را آماده کرده مانند پیامبر اکرم (ص) که همچون شمعی در جمع بود و با گردآوری همه افراد و گروه ها، در جامعه خود وحدت ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: خداوند پیامبر گرامی اسلام را برای هدایت جوامع بشری فرستاد و قرآن کریم را نیز ابزار کار قرار داد و آن را یکی از مصادیق و محورهای وحدت اعلام کرد که طبق اراده الهی از هر گونه تحریف مصون مانده است و مردم نیز از گذشته تاکنون ارادت خود را به قرآن حفظ کرده اند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: در احکام دین اسلام مشترکات زیادی وجود دارد که همه اینها مایه وحدت است به طوری که خداوند متعال تاکید فرموده در جامعه اسلامی تفرقه ایجاد نکنید که باعث ایجاد فاصله و اختلاف می‌شود و شما را سست و آسیب پذیر خواهد کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: این وظیفه ماست که به حکم قرآن و خواسته پیامبر(ص) جامه عمل بپوشانیم و باید توجه کنیم که معنای وحدت تنزل و دست برداشتن از عقاید نیست بلکه به معنای تکیه بر مشترکات، رسیدن به اهداف مشترک و مبارزه با دشمن مشترک است.

وی افزود: باید دست به دست هم بدهیم که در مقابل جبهه کفر از کیان اسلامی دفاع و در مقابل توطئه دشمن ایستادگی کنیم و این یک وظیفه همگانی و همیشگی است و این کار یک تاکتیک مقطعی نیست بلکه یک استراتژی و راهبرد مستمر خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت گفت: دشمن با همه اسلام و اسلام خواهان مشکل دارد و به همه امت اسلام ضربه می‌زند و حفظ وحدت یک وظیفه همگانی است و باید برای تقویت آن تلاش و برای مبارزه با تفرقه افکنی ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: گاهی در طول تاریخ مسلمانان در دام دشمن افتاده اند و آسیب های بسیاری به آنان وارد شده و متاسفانه در دنیای امروز هم برخی کشورهای مسلمان با هم در افتاده اند که سود آن تنها به دشمن می رسد و ما مسلمانها نباید اسلحه را مقابل هم بلکه باید در مقابل دشمن بگیریم.

آیت‌الله محامی به بیان محورهای مهم وحدت در سطح جامعه پرداخت و تاکید کرد: وحدت باید در قول و عمل خود را نشان دهد و تنها مختص هفته وحدت نیست بلکه باید شرح صدر داشته باشیم و بتوانیم افکار و عقاید مختلف را تحمل و از توهین و سوءظن به همدیگر پرهیز کنیم.

وی رعایت انصاف و محور قرار دادن حق را از دیگر نکات مهم وحدت برشمرد و افزود: در فرمایشات امام علی(ع) آمده که نسبت به مردم انصاف به خرج دهید و آنچه را برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید لذا این مهم است که ما حق را معیار قرار دهیم و انصاف را رعایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد: باید در مقام سخن حرفهایمان وحدت آفرین باشد و حرف‌های دو پهلو به گونه‌ای که دیگران بتوانند سوء استفاده کنند صحیح نیست.

امام جمعه زاهدان گفت: تلاش علمی و عملی در عرصه های مختلف برای مقابله و خنثی کردن توطئه های دشمن از دیگر موارد مهم برای حفظ وحدت در جامعه اسلامی است.

 محامی اقدام عملی و تلاش مشترک در عرصه‌های مختلف را از مهمترین محور های حفظ وحدت درجامعه اسلامی دانست و عنوان کرد: تحقیق علمی و پژوهش در سایر زمینه های مورد نیاز جامعه و فعالیت در جنبه‌های فرهنگی و دفاع از اسلام در برابر جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن از جمله مواردی است که می توانیم در کنار هم به صورت مشترک و هماهنگ عمل کنیم. وی خواستار تلاش بیشتر در جهت رشد علمی، اخلاقی و معنوی جامعه شد و بیان کرد: فرزندان ما باید رشد علمی داشته باشند که زمینه آن وجود دارد و بستگی به تلاش ما دارد و وظیفه ماست که در برابر شبهات و فرهنگ های غلط ایستادگی و آنها را تصحیح کنیم.

محامی خواستار فرهنگ سازی، توجیه مردم، کمک به کادر سلامت و برگزاری و گسترش رزمایش کمک مومنانه با همدلی و تلاش مشترک شد و خاطرنشان کرد: یکی از مصداق های وحدت در حال حاضر در جامعه اسلامی مبارزه با ویروس کروناست که با این اقدام وحدت خود را در عمل ثابت کرده ایم هر چند که در گذشته روند شیوع کرونا کاهش یافته بود اما در حال حاضر وضعیت وخیم شده که دلیل آن عدم توجیه مردم است و ما وظیفه داریم مردم را توجیه کنیم و برای اینکار نیازمند همراهی علما، معتمدین و ریش سفیدان هستیم که مردم نیز از آنها الگو می‌گیرند.

رئیس ستاد گرامی‌داشت هفته وحدت سیستان‌وبلوچستان: توهین دشمنان به مقدسات مسلمانان عامل وحدت بیشتر آنان می شود حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا بی نیاز رئیس ستاد گرامی‌داشت هفته وحدت سیستان‌وبلوچستان در ابتدای مراسم ضمن تاکید بر حفظ و گسترش وحدت و انسجام در بین مسلمانان و اشاره به توهین اخیر به پیامبر اکرم(ص)، عنوان داشت: دشمنان از صدر اسلام تاکنون به مقدسات ما توهین کرده‌ و دست از این کارشان بر نخواهند داشت، این اعمال دشمنان نه تنها روحیه مسلمانان را تضعیف نمی کند بلکه عامل وحدت و یکپارچگی بیش از پیش آنان نیز خواهد شد.

جانشین نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: برای تشکیل امت واحده اسلامی، قرآن و رسول الله(ص) خط قرمز ماست و هیچ مسلمانی توهین به آنها را نمی پذیرد و براین اساس با تمام توان توهین اخیر به پیامبر اکرم(ص) را محکوم می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی از مراسمات در نظرگرفته شده برای هفته وحدت سال جاری، خاطر نشان کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسمات وجود ندارد و سعی کرده ایم با مراسمات و همایش های تخصصی با جمعیت کمتر این هفته را گرامی بداریم.

ولادت پیامبر(ص) محور بزرگ وحدت است

رئیس دارالافتاء دارالعلوم مسجد مکی زاهدان اظهار کرد: ولادت پیامبر اکرم(ص) محور بزرگ وحدت است. مفتی محمد قاسم قاسمی نیز در این مراسم بیان کرد: ولادت پیامبر(ص) محور بزرگ وحدت است و به تعبیری ولادت پیامبر(ص) ولادت یک فرد نیست بلکه ولادت یک امت و یک جامعه است.

وی ادامه داد: اگر تقوا داشته باشیم خداوند مودت و وحدت و برادری را عنایت می‌کند و اگر تقوا نداشته باشیم گروه گروه و متفرق می‌شویم. باید در مقابل تلاش دشمن برای تفرقه در بین امت اسلامی هوشیار باشیم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس سپاه در جنوب شرق کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه احترام به مقدسات طرفین باعث تقوبت تقوا می شود، تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام تلاش های گسترده ای را برای تفرقه در بین امت اسلام انجام می‌دهند اما ما باید بیدار باشیم و در مقابل طراحی دشمن برنامه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: امروزه وظیفه همه اندیشمندان و علما، برنامه ریزی و هدف گذاری برای بی اثر کردن طراحی‌های دشمن است و مطمئنا رمز موفقیت ما در استفاده از کلام الهی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۸۳


ارسال