سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
  یک کارشناس سیاسی عنوان کرد:
تصرف لانه جاسوسی نقطه آغازین افول آمریکا/دادن پرچم انقلاب به دست امام زمان (عج) توسط رهبری
 
محمد جواد سجادی گفت: استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا است.
به گزارش عصرهامون، محمد جواد سجادی، کارشناس سیاسی در گفت و گو با خبرنگار پهره، با عرض تبریک روز ۱۳ آبان و دانش آموز، بیان کرد: این مناسبت در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده و یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران یعنی تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه ۱۳۴۳، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان ۱۳۵۷و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ بوده است.

وی افزود: تسخیر سفارت آمریکا در ایران در سال ۱۳۵۸ در حالی رخ داد که تنها ۹ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذشت؛ دانشجویان پیرو خط امام (ره) با حمله به لانه جاسوسی آن را تصرف کردند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: در جریان تسخیر سفارت، تلاش همه کارمندان آن این بود که مدارک محرمانه را از بین ببرند، اما دانشجویان پیرو خط امام توانستند بخش اعظمی از این اطلاعات را بازیافت کردند که این نشان دهنده خباثت های دولت آمریکا علیه ملت ایران و فعالیت های مخفی سازمان اطلاعاتی آنان در کشورمان بود را فاش کنند.

سجادی با اشاره به این که امام خمینی (ره) از اقدام دانشجویان در روز ۱۳ آبان ماه را به عنوان انقلاب دوم یاد کردند، تصریح کرد: استارت افول آمریکا هم در این ایام آغاز شد.

وی با بیان این که در تاریخ انقلاب اسلامی روز ۱۳ آبان به یوم الله(روز خداوند) تعبیر شده و این مناسبت را همیشه ملت ایران پاس می دارند، عنوان کرد: در حقیقت این واقعه در فضای امروز یادآور تسخیر لانه جاسوسی در گذشته و نابودی و افول آمریکا در آینده ای نه چندان دور بوده است.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: دشمنان با توطئه‌ها، جنگ تحمیلی، ترور و تحریم ها برای براندازی انقلاب تلاش کردند و تاکنون این نظام توانسته چهل سال پا برجا بماند و در ابعاد مختلف روز به روز بر قوتش افزوده شده، این انقلاب و نظام شکست‌ناپذیر است.

به گفته این کارشناس سیاسی، وقایع ۱۳ آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه و هوشیاری است که در مقابل انواع توطئه‌های دشمن از جمله جنگ نظامی، سیاسی و جنگ همه‌جانبه اقتصادی و تحریم‌ها ایستادگی کردند؛ مردمی که با دادن هزینه‌های سنگین زیر سایه حاکمیت ولایت فقیه به استحکام ساخت درونی نظام پرداختند و عزتمندانه و با اقتدار ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام و ایران، آفاق انقلاب اسلامی را در داخل و خارج گسترش دادند.

وی گفت: به فضل خداوند پرچم پیروزی انقلاب اسلامی با دستان مقام معظم رهبری به صاحب اصلی آن، حضرت مهدی (عج) تحویل خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۵۴۵


ارسال