دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
فروپاشی آمریکا حقیقتی غیر قابل انکار/امنیت و اقتدار ایران در گرو قدرت نظامی و اقتصادی است
 
خطیبان جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه فروپاشی آمریکا حقیقتی غیر قابل انکار است، رئیس جمهورهای آمریکا را مترسک هایی خواندند که هیچ فرقی میان آنها وجود ندارد و سیاست آنان بر اساس لابی های صهیونستی تعریف می شود.
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان گفت: یکی از راههای تحصیل تقوا بالا بردن توان دفاعی و نظامی در حد بازدارندگی است آنقدر که دشمن جرات حمله به جامعه اسلامی را نداشته باشد، خداوند می فرماید هرچه توان دارید برای مقابله با دشمن آماده کنید تا دشمن را بترسانید و امنیت جامعه اسلامی را تامین کنید و فکر نکنید در اینجا هزینه می کنید آنچه در راه خدا خرج می کنید نفعش به خود شما می رسد.

وی افزود: آماده سازی نیروهای سخت افزاری و نرم افزاری اهمیت بسیار دارد هدف ترساندن دشمنان است تا دشمنانی که حتی در دل با شما دشمنی می کنند گمان حمله به شما را نبرند و این یک سرمایه گذاری است و سود و فایده اش به شما می رسد و سود دنیا و آخرت را در بردارد و امنیت و عزت و اقتدار شما را تامین و شما را از بسیاری از ضررها حفظ می کند.

وی عنوان کرد: در هفته گذشته جابجایی فرماندهان انتظامی و سپاه سلمان را داشتیم و هفته آینده سالگرد شهید طهرانی مقدم را داریم شهدا سبب عزت و اقتدار و امنیت کشور هستند امیدواریم خداوند بر توفیقات نیروهای نظامی و انتظامی در حفظ اقتدار کشور بیفزاید این عزیزان با تلاش خود و توفیق الهی امنیت را حفظ کردند و زمینه فعالیت های مختلف و آبادانی و عمران استان را فراهم کردند.

وی ادامه داد:  اکنون مشکلات باید با مدیریت قویتر و برنامه ریزی مسئولان و حضور اقشار مردم برطرف شود و برای زمینه سازی رشد علمی و اقتصادی استان تلاش کنند حل مشکلات در خود استان امکان پذیر است و به تحریم و انتخابات آمریکا ربطی ندارد و هر کسی انتخاب شود از جبهه دشمن است و دشمن به دنبال دشمنی  است.

آیت الله محامی تاکید کرد:  راه حل و فرصت در داخل کشور و به دست جامعه اسلامی است اگر با هدایت رهبر انقلاب فرزندان این مرز و بوم در ساخت موشک و هواپیما و افزایش توان نظامی پیشرفت کردند و به جایی رسیدیم که توان مقابله با استکبار داریم و به آنها در سرزمین خودشان ضربه می زنیم این نفوذ بین المللی و قدرت جمهوری اسلامی ایران است .

وی افزود: در سایر موارد نیز می توانیم  با عمل به فرمایشات رهبر درباره اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به امور جوانان و مشکلات اقتصادی رشد داشته باشیم و اگر خللی است به دلیل کم توجهی به فرمایشات ایشان و کم کاری مسئولان است.

آیت الله محامی تصریح کرد: وقتی شاهد انتقال آب خلیج فارس به کرمان هستیم این طرح در استان نیز قابل پیگیری است طرح هایی مطرح و نمایندگان در حال پیگیری هستند اما چرا این طرح ها در گذشته پیگیری نشده و در استان اجرا نشده است.

تسلیم خواسته های استکبار شدن خیانت است

حجت السلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی امام جمعه شهرستان نیکشهر با اشاره به برخی آیات قرآن کریم درباره نبی مکرم اسلام که دارای تناسبی روشن با وضع کنونی بشر دارد گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید رنج مردم بر پیامبر سخت و گران، و آن حضرت عمیقاً مشتاق و دلسوز سرنوشت بشر است و امروز نیز که جامعه بشری بیش از همیشه، دچار رنج است، روح مطهر رسول اعظم، از این درد و رنج بشر، آزرده است و مانند پدری مهربان، به دنبال هدایت و خوشبختی جوامع بشری است.
 
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر «راه‌اندازی مراکز تولید اندیشه‌های ضدتقریبی»، «ایجاد گروههای تکفیری مثل داعش» و «به جان هم انداختن افراد غافل» را از جمله برنامه‌های عملیاتی دشمن برای خنثی کردن وحدت است وعلاج حوادث تلخ جهان اسلام همچون «جنگ پنج ساله در یمن و بمباران قساوت‌آمیز مردم به‌دست سعودی‌ها» و یا « دهن‌کجی چند دولت ذلیل به امت اسلامی با نادیده‌انگاری مسئله فلسطین» را در گروی اتحاد مسلمانان دانست و تأکید کرد: گرفتاریها و مشکلات دولتها و ملتهای اسلامی از کشمیر تا لیبی به برکت وحدت امت اسلامی برطرف خواهد شد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر،با اشاره به سوء‌استفاده مستکبران از علم و فناوری برای مقاصد شومی نظیر بی‌عدالتی، جنگ‌افروزی، شرارت و غارت منابع ملتها گفت: فرعون فقط در محدوده مصر بیداد می‌کرد اما فرعون امروز جهان یعنی آمریکا با استفاده از پیشرفت‌های علمی، به کشورهای دیگر لشکرکشی می‌کند و جنگ، ناامنی و تاراج به راه می‌اندازد.

وی با اشاره به دشمنی و معارضه همه‌جانبه استکبار و صهیونیزم با اسلام گفت: آخرین نمونه این دشمنی خبیثانه، دشنام به چهره نورانی پیامبر اعظم به زبان کاریکاتور، و حمایت رییس‌جمهور فرانسه از این اقدام زشت بود که بار دیگر نشان داد پشت سر این‌گونه مسائل دست‌های پنهانی وجود دارد.

 امام جمعه شهرستان نیکشهر گفت:اعتراض و خشم سراسری امت اسلامی در قبال توهین به ساحت نورانی پیامبر اسلام نشان‌دهنده زنده بودن امت اسلامی  است .

حجت الاسلام لطفیان سرگزی با اشاره به اقدام دولت فرانسه در ربط دادن حمایت از این کاریکاتور اهانت‌آمیز به آزادی بیان و حقوق بشر افزود: دولتی این ادعا را می‌کند که خشن‌ترین و وحشی‌ترین تروریست‌های جهان را که دستشان به خون هزاران نفر از مردم و دهها تن از مقامات ایرانی آلوده است در کشور خود جا داده، در طول جنگ تحمیلی بیشترین حمایت‌ها را از گرگ خونخواری مثل صدام به عمل آورده و در شنبه‌های اعتراض، مردم کشور خود را سرکوب می‌کند و همزمان دم از آزادی و حقوق بشر می‌زند. این نشان‌دهنده ذات ظلمانی و وحشی‌ تمدن غرب است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر تأکید کرد: البته همچنانکه رجاله‌های مکه و طائف در صدر اسلام نتوانستند نام مقدس پیامبر را پنهان کنند، امروز نیز این تلاشهای شوم راه به جایی نمی‌برد و نمی‌تواند بر شرافت، جلالت و عظمت خاتم‌المرسلین هیچ خدشه‌ای وارد کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر با اشاره به اقدام خبیثانه برخی کشورها را در عادی‌سازی رابطه با رژیم غاصب صهیونیستی گفت:: این افراد فاسد از کار ذلیلانه خود ابراز خرسندی و به آن افتخار هم می‌کنند اما بدانند که کوچک‌تر از آن هستند که به مسئله فلسطین پایان دهند و بدون تردید رژیم غاصب، قاتل و جنایتکار از بین می‌رود و فلسطین از آن فلسطینیان می‌شود.

وی رژیم استکباری آمریکا را جامع صفات زشت مانند جنگ‌افروزی، تروریست و تروریست‌پروری، مداخله‌گری، فساد و انحصارطلبی دانست و افزود: نتیجه حضور آمریکا  و سفارت و پایگاه های او در هر نقطه از جهان چیزی جز ایجاد ناامنی، تخریب، داخلی و مشغول‌سازی دولتها نبوده است.

امام جمعه شهرستان نیکشهر ادامه داد: برخی تصور می‌کنند که اگر دولتی تسلیم خواسته‌ها و سیاست‌های آمریکا شود، سود و بهره خواهد برد درحالی‌که دولت‌های تسلیم در برابرزورگویی‌های آمریکا، بیشترین ضربه را خورده‌اند و گرفتاری‌های آنها بیشتر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان سرگزی با تأکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا، حساب‌شده و مشخص است و با رفت‌وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی‌کند، گفت: ممکن است با آمدن یا نیامدن یک فرد اتفاقاتی بیفتد اما به ما هیچ ارتباطی ندارد و در سیاست جمهوری اسلامی هیچ تاثیری نخواهد داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیکشهر اوضاع رژیم آمریکا را تماشایی خواند و گفت: رییس‌جمهوری که اکنون بر سر کار است و قرار است انتخابات را برگزار کند می گوید این، متقلبانه ترین انتخابات آمریکا است و رقیب او هم می گوید، ترامپ قصد تقلب وسیع دارد.وی این وضع را نمونه‌ای از چهره کریه لیبرال دموکراسی دانست و گفت: جدای از اینکه چه کسی در آمریکا بر سر کار بیاید، اوضاع کنونی نشانگر انحطاط شدید مدنی، سیاسی و اخلاقی در آمریکا است و این، موضوعی است که صاحبان فکر و اندیشه در آمریکا به آن اذعان می کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر با اشاره به سفر وزیر راه و اهمیت جذب سرمایه‌گذار گفت: چابهار سومین قطب و سایت ملی پتروشیمی کشور خواهد شد وتوسعه سواحل راهبردی مکران نقشی محوری در جذب سرمایه‌گذار را دارد، و دولت سرمایه‌گذاران را به این سواحل جذب کند و سرمایه‌گذاران فعلی را هم با تسهیل‌‌گری‌های لازم نگه دارد.

فروپاشی آمریکا یک حقیقت است

حجت الاسلام و المسلمین مختار سالگی امام جمعه موقت شهرستان سراوان با توجه به اینکه منویات مقام معظم رهبری را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم، بیان کرد: یک‌ فرد نسبت به پیامبر (ص) یک انحراف و دهن کجی می کند و رییس جمهور فرانسه به دنبال این حرکت به پیامبر توهین می کند، این اقدامات برنامه ریزی شده و با هدف خاصی توسط جریان صهیونیست در حال انجام است.

وی افزود: اینکه برخی از دولت ها از اقدام رییس جمهور فرانسه حمایت می‌کند یک کار تشکیلاتی است اما با چنین اقداماتی چهره پیامبر اسلام (ص) خدشه دار نمی شود.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران مقابل آمریکا تغییر نخواهد کرد، ادامه داد: برخی ها در داخل چشم به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسته اند اما جمهوری اسلامی ایران سیاست و برنامه مشخصی دارد که با رفت و آمد اشخاص تغییر نخواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سابکی با بیان اینکه فروپاشی کشور آمریکا یک حقیقت است که محقق خواهد شد، خاطر نشان کرد: اگر تحلیل های آمریکایی ها را نیز بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که فروپاشی در این کشور آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امروزه شاهد برخی از حرکات ذلیلانه توسط برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی هستم که در تلاش هستند با عادی سازی روابط و طرح دوستی با اسراییل موضوع فلسطین رابه فراموشی بسپارند اما این را بدانند که این کشور جعلی از روی کره زمین محو خواهد شد.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان اذعان کرد: باید نسبت به وحدت دقت لازم را داشته بشیم چرا که دشمن هر لحظه برای برهم زدن وحدت میان مسلمین در حال تلاش است.

حجت الاسلام و المسلمین سابکی گفت: ۲۱ آبان ماه سالروز شهادت شهید حسن تهرانی مقدم است، اگر امروز اقتدار موشکی داریم و اگر حرف اول را در حوزه موشکی در دنیا می زنیم به برکت خون این شهید معظم است.

 حل مشکلات در گرو اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: کسب علم باید در مسیر و چارچوب انقلاب، دین اسلام و در جهت نائل شدن اهداف الهی باشد.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید حسن محرابی مقدم و گرامی داشت یاد و خاطره آن بزرگوار، افزود: همت بلند این فرد عظیم الشان، کشور ایران را به فناوری و قدرت موشکی مجهز کرده که بازدارندگی را برای ما به ارمغان آورده، که این دستاوردها حاصل عزم، اراده همچنین انسان مومن و انقلابی بوده که ستودنی است.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: امروز کشور ایران دارای جوانانی بوده که در عرصه جبهه مقاومت تربیت شده و پرورش یافته دست شهید محرابی مقدم هستند.

وی اضافه کرد: قدرت و فناوری موشکی ایران در منطقه اقتدار، توان حزب اللهی جوانان این کشور را به رخ همگان کشیده و ملت ایران با این اقدامات شعار مرگ بر آمریکا را هرگز کنار نخواهند گذاشت.

بزمانی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: تجربه تلخ برجام برای همیشه  جلوی چشم مردم ایران قرار گرفته و هرگز از یادشان نمی رود و تنها راه حل مشکلات کشور در داخل بوده و هیچ ربطی به دموکرات ها و جمهوری خواهان و احزاب مختلف ندارد.

وی عنوان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب آمریکا قابل اعتماد نیست و نگاه به درون حلال مشکلات کشور بوده و اگر به بیرون توجه شود هیچ مشکلی از کشورمان حل نخواهد شد.

این خطیب جمعه بیان کرد: گرانی های اخیر بی منطق و سرسام آور است و اکنون مردم برای تامین حداقل امکانات خود باید به این و آن طرف بروند و کسی هم پاسخ گو نیست و باید مسئولین هر چه زودتر به رفع این مشکلات اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۶۴۸


ارسال