نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » اجتماعی

در پی اعلام محدویت های جدید صورت گرفت؛

واکنش کاربران توئیتر به مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا/ تعطیلی ساعت 18 مشاغل؛ سکانسی دیگر از بی تدبیری دولت

۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۰

کاربران توئیتری با انتشار مطالبی در فضای مجازی گفتند: تعطیلی ساعت 18 مراکز شغلی سکانسی دیگر از بی تدبیری دولت است، چراکه در عمل نه تنها تاثیری در کاهش آمار مبتلایان ندارد بلکه به دلیل شلوغی هایی که به همراه دارد، به افزایش آمار دامن می زند.

به گزارش عصرهامون، طی روزهای اخیر به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد از 20 آبان به مدت یک ماه (تا 20 آذر) از ساعت 18 محدودیت اعمال شود و همه مراکز شغلی به جز مراکز ضروری تعطیل شوند.موضوعی که واکنش های زیادی را از سوی کاربران فضای مجازی در توییتر به همراه داشت، کاربرانی که ابلاغ این مصوبه را ناشی از بی تدبیری دولت می دانند و اذعان می کنند که با اجرای آن شلوغی بیشتری در زمان تعطیلی در مکان های پر تردد و وسایل نقلیه عمومی ایجاد می شود که بی تردید در افزایش آمار  مبتلایان به کرونا تاثیر بسزایی خواهد داشت.بدون تردید شکستن زنجیره ابتلا به ویروس کرونا و کاهش آمار مبتلایان به این بیماری و قربانیان آن همت، عزم و کمک همگانی را طلب می کند.در همین راستا یکی از کاربران در توییت خود نوشت: عجب ویروس با درک و فهمیه این #کرونا می دونه که باید بعد ساعت 18 بیاد بیرون که همه جا تعطیله و بعد کلی شلوغی و ازدحام همه میرن خونه، اینم سکانسی دیگر از #بی_تدبیری دولت تدبیر.

 
 

کاربر دیگری در تویتتر نوشت: بر اساس آخرین تحقیقات دانشمندان، متوجه شدیم که ویروس #کرونا تا ساعت 6 غروب در منزل خود استراحت کرده و از منزل خارج نمی شود، بعد از ساعت 6 غروب از منزل خارج شده و افراد را مبتلا می سازد.

 
 

یکی دیگر از کاربران نوشت: چرا گوش نمی کنید خوب؟ دولت کلی فکر و بررسی کرده فهمیده کرونا از ساعت 18 میاد تو خیابون مردمو بیمار می کنه. حالا شما هی گوش نکنید 6 به بعد بیایید بیرون. مریض میشید خب. دیگه چقدر راهکار بدن؟ خودتون نمی کنید.

 
 

کاربر دیگری نوشت: واقعا موندم مسئولین ما با چه منطقی تعطیلی رو ساعت 18 در نظر گرفتن، تاوان این تعطیلی و فشار به کسب و کارها و خانواده ها رو کی میده. شاید باز روحانی خواب بوده و ساعت 18 بلند شده و تصمیم گرفته.

 
 

یکی دیگر از کاربران نوشت: واقعا این قرنطینه ساعت 6 به بعد مزخرف ترین حالت ممکنه یا کلا قرنطینه کن یا نکن.

 
 

کاربر دیگری نوشت: مشاغلی که از 20 آبان تا 20 آذر تا ساعت 6 عصر اجازه فعالیت دارن!!! خودتونو مسخره کردین یا مردم رو؟!! 80 درصد این مشاغل تا ساعت پنج بیشتر فعالیت ندارن! گویا روزی 500 مرگ هیچ اهمیتی نداره براتون.

 
 

یکی دیگر از کاربران توییتر نوشت: ولی اینکه سر ساعت 6 عصر باید این همه صنف تعطیل بشن یک تجمع زیادی تو اتوبوس و مترو و تاکسی و ایستگاه ها ایجاد می کنه. نمی دونم چطوری حساب کردند این همه آدم یهویی وارد شبکه حمل و نقل بشن باعث میشه انتقال کرونا کمتر بشه!

 
 

یکی دیگر از کاربران نوشت: این تعطیلی مغازه ها تو ساعت 6 دقیقا چطور به کنترل کرونا کمک میکنه؟!! مردم که تعطیل میکنن کرونا هم تعطیل میکنه میره استراحت؟؟!

 


کاربری دیگر نوشت: آخه کرونا از ساعت 6 به بعد از خونش میزنه بیرون به خاطر همین خطرناکه.

 


برخی از کاربران نیز این موضوع را به تمسخر گرفته و از آن برای فرصتی برای خنده استفاده کردند که بخشی از تصاویر صفحات توئیتری در این باره در زیر منتشر شد.

 
انتهای پیام/