پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر عنوان کرد:
لزوم کنترل قند خون در افراد دیابتی/رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راه برای در امان ماندن از کرونا
 
مهدی صدرایی نسب گفت: بیماران دیابتی می‌توانند با کنترل قندخون و رعایت بهداشت از سلامت خود در برابر کرونا حفاظت کنند.
به گزارش عصرهامون مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره، با اشاره به این که ممکن است ریسک و شدت عفونت کرونا ویروس در پی یک سری فاکتورها و بیماری‌ های زمینه‌ای افزایش یابد؛ سن بالا، چاقی، دیابت، فشار خون و بیماری‌های قلبی و تنفسی را جزو عوامل خطر کووید_۱۹ دانست و بیان کرد: احتمال ابتلا به نوع شدید بیماری در افراد دارای این فاکتورها بیشتر بوده است‌.

وی افزود: دیابت یکی از ریسک‌ فاکتورهای مهم در ابتلا به نوع شدید کووید - ۱۹ است و شیوع عفونت در بیماران مبتلا به این بیماری بیشتر بوده و در نتیجه ریسک و عوامل خطر بیماری نیز در این افراد بیشتر است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر ادامه داد: همچنین زمانی که قند خون از کنترل خارج می‌شود، حالت پیش‌ التهابی و التهابی در بدن به وجود می‌آورد که موجب آزاد شدن یک سری فاکتورها در بدن شده و عملکرد سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: پس لازم است که با توجه به این که در هفته ی دیابت هستیم و با نگرشی خاص به شعار روز جهانی این بیماری که، پرستاران در دنیای بیماری قند خون تغییر ایجاد می کنند، در این شرایط شیوع بیماری کرونا نگاه ویژه ای به بیماران دیابتی داشت.

وی تصریح کرد: رژیم غذایی افراد دیابتی در این روز‌ها باید با دقت بیشتر پیگیری شود، ضروری است که این بیماران و کسانی دچار کرونا می شوند حتما روزانه میزان قند خون بدن را کنترل و به تغذیه اصولی و مناسب توجه و به طور دقیق و منظم نسبت به مصرف داروها اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۰۴۱


ارسال