فهرست کامل عناوینی که قرار است برای کنسول PS5 عرضه شوند + تاریخ عرضه

26 آبان 1399 ساعت 11:50

در این گزارش نام تمام بازی‌هایی که عرضه آن‌ها برای کنسول PS5 تایید شده را مشاهده کنید.


به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته عرضه رسمی کنسول PS5 در بازار جهانی آغاز شد، اما نباید فراموش کرد در حال حاضر افرادی می‌توانند به این کنسول دسترسی پیدا کنند که در گذشته کنسول PS5 را از سایت سونی یا خرده فروشی‌هایی که این کنسول را در قفسه‌های خود قرار داده‌اند، پیش خرید کرده باشند. علاوه بر این تقریبا تمام شرکت‌های سازنده بازی‌های رایانه که قصد عرضه عناوین خود روی کنسول PS4 را دارند، عناوین قابل اجرای خود با کیفیت بالا روی کنسول PS5 را اعلام کرده‌اند. علاوه بر این کاربرانی که کنسول PS5 به دست آن‌ها رسیده است اعلام کردند که این کنسول از سرویس PS Plus استفاده می‌کند و تقریبا تمام بازی‌های کنسول PS4 در این سرویس وجود دارند.
بازی PS5
بازی‌هایی که در زمان عرضه کنسول PS5 در دسترس قرار می‌گیرند
در حال حاضر تعداد زیادی از بازی‌هایی که قرار است برای PS5 عرضه شوند، مشخص شده که در ادامه بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین آن‌ها که در زمان عرضه کنسول PS5 در دسترس گیمرها قرار گرفته‌اند را مشاهده می‌کنید:

بازی PS5
بازی‌های موجود روی سرویس PS Plus
موارد اعلام شده در بالا بازی‌هایی هستند که عرضه آن‌ها به صورت فیزیکی و مجازی تایید شده است، اما برخی بازی دیگر نیز برای این کنسول وجود دارد که روی سرویس PlayStation Plus در دسترس کاربران خواهد بود و افراد برای دسترسی به این عناوین باید علاوه بر خرید بازی، هزینه اشتراک سرویس پلی استیشن را نیز پرداخت کنند؛ گفتنی است این بازی‌ها همگی دارای بخش چند نفره هستند. بازی PS5
عناوینی که به زودی برای PS5 عرضه خواهند شد
برخی دیگر از شرکت‌های بازی سازی، نام برخی عناوین رایانه‌ای خود که قرار است آن‌ها را در آینده‌ای نزدیک وارد بازار کنند را اعلام کرده‌اند که شامل عناوین زیر می‌شوند: برخی از فروشندگان کنسول جدید سونی اعلام کرده‌اند که در صورتی که کاربران قصد خرید کنسول PS5 را دارند، پیشنهاد می‌شود سفارش خود را به صورت آنلاین یا حضوری قطعی کنند چرا که به دلیل تقاضای بسیار بالای این کنسول، ممکن است کاربران در خرید آن با مشکل مواجه شوند. اما طبق اعلام سونی نباید نگران این موضوع بود چرا که در چند ماه آینده تعداد بسیار بالایی از کنسول‌ PS5 وارد بازار خواهد شد و کاربران نباید نگرانی خاصی از بابت خرید این کنسول داشته باشند، ولی افرادی که قصد خرید کنسول تا پیش از تعطیلات آینده میلادی را دارند، باید برای خرید عجله کنند.
امکان خرید لوازم جانبی کنسول PS5 فراهم شد
شرکت سونی درباره فروش محصولات جانبی کنسول PS5 اعلام کرده که افرادی که قصد خرید محصولات جانبی مثل کنترلر اضافی، پایه شارژ، هدست سه بعدی و موارد دیگر را دارند می‌توانند به صورت آنلاین آن‌ها را از سایت شرکت سونی خریداری کنند تا سونی در اسرع وقت سفارشات را ارسال کند. گفتنی است بر اساس اعلام سونی لوازم جانبی کنسول PS5 در حال حاضر در فروشگاه‌های بسیار کم و محدودی عرضه شده است و گیمرها نباید انتظار وجود تمام لوازم‌های جانبی این کنسول را در فروشگاه‌ها داشته باشند.
با این حال بر اساس آنچه که در وب سایت فروشگاه سونی نوشته شده است، این شرکت خود را آماده موج دوم پیش فروش‌ها کرده و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک دومین پیش فروش کنسول PS5 را آغاز کند.
حدود سه روز پیش نیز شرکت مایکروسافت عرضه کنسول Xbox Series X را آغاز کرده بود و برخی از افرادی که این کنسول را پیش خرید کرده بودند، موفق به دریافت آن شدند. هردو شرکت سازنده کنسول درباره شرایط ویژه‌ای که در هنگام عرضه نهمین نسل از کنسول‌ها به وجود آمده است اعلام کردند که شیوع ویروس کرونا باعث شد تا بسیاری از گیمرها کنسول‌های بازی را به صورت آنلاین خریداری کنند و به این ترتیب بخش بسیار کمی از کنسول‌ها راهی خرده فروشی‌ها شد و توزیع اصلی کنسول‌های نسل جدید برعهده خود شرکت‌ها بوده است.
با این حال هنوز این کنسول‌ها به طور عمده وارد بازار جهانی نشده است و نباید تا چند ماه آینده منتظر فروش این کنسول‌ها در خرده فروشی و ورود آن به ایران باشیم.


کد مطلب: 132089

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/132089/فهرست-کامل-عناوینی-قرار-کنسول-ps5-عرضه-شوند-تاریخ

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/