پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۰
با هدف ایجاد سفری ایمن و روان؛
۷۵۰ کیلومتر از محورهای سیستان و بلوچستان روکش آسفالت شد/کاهش 26درصدی حوادث و سوانح در محورهای مواصلاتی
 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: با هدف فراهم‌ آوردن بستر سفر ایمن و روان برای کاربران جاده‌ای افزون بر ۷۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی روکش آسفالت شد.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل با بیان اینکه مطلوب‌ترین شرایط برای حمل و نقل جاده‌ای داشتن رویه آسفالت با کیفیت و مناسب همراه با نصب علائم ایمنی لازم است، اظهارداشت: ایجاد شرایط مناسب برای سفر ایمن و کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح ملی است که همچنان با قوت در این استان تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان توانست رتبه نخست طرح ارتقای کیفی رویه راه های شریانی کشور را از آن خود کند.

عامل انسانی بالاترین درصد علل سوانح رانندگی سیستان و بلوچستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  با اشاره به آمار سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی استان گفت: در هفت ماهه سال جاری یک هزار و ۸۶۷ فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داد که نسبت به مدت مشابه با ۲ هزار و ۵۱۳ فقره کاهش ۲۶ درصدی را نشان می دهد.

کرد افزود: همچنین بر اساس آمار پزشکی قانونی در ۶ ماهه نخست سال جاری ۳۹۹ نفر در راه های برون شهری و روستایی سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده اند و سه هزار و ۲۳۸ نفر نیز مصدوم شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۹۹ فوتی و چهار هزار و ۳۷ مصدوم کاهش ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که عامل انسانی بالاترین درصد علل سوانح رانندگی سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص می دهد این اداره کل علاوه انجام اقدامات بازدارنده نظیر اجرای ۲۵۰ کیلومتر شیارلرزاننده در تمامی محورهای تحت پوشش، اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شیب شیروانی، تهیه و نصب افزون بر ۱۶ کیلومتر حفاظ جداکننده، بهره برداری از ۳۲ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و در اولویت قرار دادن نصب و اجرای ۵۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مروردر سال جاری، تمام همت خود را بر کاهش سوانح رانندگی از طریق فرهنگ سازی با بهره گیری همه ظرفیت ها نظیر اجرای برنامه تلویزیونی سیمای راهبران و برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ ترافیک ویژه آموزش معلمان و دانش آموزان بکار بسته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه کرد: همچنین همکاران ما در این اداره کل با شناسایی محورهای بحرانی از نظر بروز سوانح رانندگی، اقدامات ایمنی جهت ارتقای کیفی راه ها نظیر اصلاح آشکار سازی، حذف نقاط پر تصادف، بازگشایی و افزایش شعاع دید و نصب علائم ایمنی و خط کشی محورها را مورد توجه قرار داده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۲۳


ارسال