سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵
رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
توزیع 30 هزار بسته معیشتی کمک مومنانه در هفته بسیج/اعزام جهادگران سلامت به 230 منقطه محروم
 
عوضعلی فقیری گفت: نهضت خدمت خالصانه و مومنانه محور اصلی برنامه های هفته بسیج است که همزمان با این هفته 30 هزار بسته معیشتی کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان توزیع می شود.
به گزارش عصرهامون، عوضعلی فقیری، رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در نشست با اصحاب رسانه گفت: با توجه به شیوع کرونا برنامه های امسال هفته بسیج متفاوت و با خط و مشی کمک مومنانه و خدمت رسانی به هم نوع و همچنین پایگاه محور برگزار می شود.

وی با بیان این که بسیج بزرگترین شبکه اجتماعی، فرهنگی و مردمی در دنیاست، ادامه داد: شعار محوری هفته بسیج امسال "بسیج؛ پیش رو خدمت، امیدآفرین" نام گذاری شده است.

فقیری با بیان این که تبیین و نمایش مکتب مقاومت که نمونه شاخص و سیدالشهدای مقاومت سردار سلیمانی است با عنوان حاج قاسم تجلی گاه بسیج در محور برنامه های بسیح قرار دارد، افزود: امیدآفرینی، تمرکز بر ابتکارات و خلاقیت های بسیجیان، تبلیغ و ترویج فعالیت های جهادی و خدمات اجتماعی بسیجیان، بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی در راستای مقابله با کرونا، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در برنامه های این هفته مورد توجه است.

وی با اشاره به آغاز برنامه های هفته بسیج از 30 آبان ماه، گفت: نهضت خدمت خالصانه و مومنانه محور اصلی برنامه های هفته بسیج است، با توجه به شیوع کرونا برنامه ها به گونه ای طراحی شده که در راستای کمک به مردم محروم انجام شود.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان‌ و بلوچستان افزود: برگزاری دعای ندبه، اعزام جهادگران سلامت با عنوان رزمایش بسیج و سلامت به 230 نقطه از مناطق محروم استان و برگزاری پویش نذر خون برای پیشکسوتان جهاد شهادت با توجه به مشکل کاهش ذخایر خونی از جمله برنامه های روز اول این هفته است که با عنوان بسیج معنویت و سلامت برگزار می شود.
 

1759 خدمت از سوی پایگاه  مقاومت بسیج
 
وی با بیان این که بسیج فرزند مسجد، خادم مردم عنوان روز دوم هفته بسیج است، افزود: پویش هر پایگاه یک خدمت همزمان با  دومین روز هفته بسیج از سوی هزار و 759 پایگاه مقاومت بسیج با ارائه خدمات فرهنگی و محرومیت زدایی اجرا می شود و برپایی آیین بزرگداشت شهدای سلامت و تقدیر از مدافعان سلامت در مسجد جامع زاهدان، افتتاح مرکز رشد و توانمندسازی گروه های جهادی و رویداد ملی رسم جهاد از دیگر برنامه های این روز است.
 
فقیری افزود: برپایی مجمع غیر حضوری بزرگداشت تشکیل بسیج در دانشگاه سیستان و بلوچستان و چهار مرکز دانشجویی استان، جشنواره مجازی جهادگران و رونمایی از سامانه نهضت مردمی حل مسئله از برنامه های روز سوم با عنوان بسیج، مبتکر در حل مسئله است.
 
وی گفت: در روز چهارم چهار برنامه شامل رزمایش فرهنگی و اجتماعی خدمت مومنانه با ارائه 385 نوع خدمت از سوی بانوان، مسابقه تولیدات هنری، برگزاری نشست ها و کارگروه های کاهش آسیب های اجتماعی در 38 محله حاشیه شهر و اجرای طرح ازدواج آسان برای 200 زوج جوان با عنوان بسیج، الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی برگزار می شود.
 

بهره برداری از 84 پروژه محرومیت زدایی
 
این مقام مسئول با بیان این که برنامه های روز پنجم با عنوان بسیج، ولایی، انقلابی و تمدن ساز اجرایی می شود، افزود: افتتاحیه طرح جهادی کلاس مهربانی از سوی بسیج دانش آموزی در 19 ناحیه، بهره برداری از  84 پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، عمرانی بسیج در سراسر استان و اعزام کاروان آوای خدمت به 19 نقطه به منظور اجرای همزمان گروه های سرود پاتوقی، از جمله برنامه های این روز است.
 
وی افزود: برنامه های روز ششم با عنوان بسیج، نیروی مقاومت ملت ایران برگزار می شود که از جمله آن می توان به نمایش اقتدار بسیجیان و تجدید بیعت با ولایت در سراسر استان با حضور 700 هزار نفر بسیجی به صورت مجازی و تقدیر از 140 منتخب جشنواره مالک اشتر اشاره کرد.
 
فقیری گفت: در آخرین روز با عنوان بسیج، خدمت مومنانه و ایثارگر با توزیع 30 هزار بسته معیشتی متمرکز بر اساس جدول سهیمه شهرستان ها، بخش ها و روستاها انجام می شود، طرح صنعت یار، پایش وعارضه یابی صنایع راکد و نیمه فعال صنایع فلزی از دیگر برنامه های این روز است، چراکه بعضی از صنایع رو به تعطیل با تلاش بسیجیان و مطالبه گری این قشر، فعال شد.
 
وی خاطرنشان کرد: برگزاری آیین عطرافشانی گلزار شهیدان و تجدید میثاق با آرمان های شهدا نیز در این روز برگزار و به 500 خانواده ایثارگر کمک مومنانه اهدا می شود.
 
رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اذعان کرد: در طول هفته بسیج در هر روز یک رزمایش با عنوان سلامت و دفاع  زیستی، بسیج فرزند مسجد و خادم مردم، بسیج مبتکر در حل مسئله، الگوی بسیج، زندگی اسلامی ایرانی، بسیج ولایی، انقلابی و تمدن ساز، برای رهبرم یک قاسم سلیمانی ام و بسیج خدمت مومنانه و ایثارگری اجرایی می شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۳۳


ارسال