پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
2 سال معافیت بیمه‌ای کارفرمایان برای به کارگیری نیروی کار جدید/ حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
 
مهرداد جهاندیده گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را به کار گیری کند، از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال بهره مند خواهد شد.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: طرح مشوق بیمه کارفرمایی با هدف تحرک بخشیدن به بازار کار کشور، حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصلاح و ابلاغ شده است.

 وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل اجرایی این طرح، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را به کار گیری کند از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال بهره مند خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین کارفرمایان در صورت جذب افرادی که از دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره ۳ ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی استفاده کرده‌اند، حداکثر تا ۲۱ ماه می‌توانند از مشوق بیمه ای استفاده کنند.

وی گفت: مشوق بیمه ای و جهی معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری در مجموع به میزان ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای کار که در چهارچوب دستورالعمل، ماهانه از سوی دولت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.

جهاندیده شرایط کارفرمایان برای استفاده از این طرح را ثبت نام در سامانه  مشوق بیمه‌ای به نشانی اینترنتی http://moshavegh.mcls.gov.ir و دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی بیان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: نیروی کار جدید هم باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، سن حداکثر ۳۸ سال و ۳۶ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی باشد.

جهاندیده تاکید کرد: نیروهای جدید نباید جایگزینی نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده نیز افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرماست.

 وی از جمله ویژگی‌های طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان را عدم محدودیت ظرفیت پذیرش نیروی کار جدید بیان کرد و افزود: پرداخت وجه مشوق های بیمه ای مستقیم به حساب کارفرما، امکان بهره مندی واحدهای آسیب‌دیده از کرونا حتی با به کارگیری مجدد نیروی بیکار شده قبلی، امکان بهره مندی کارگاه های جدید التاسیس و امکان استفاده از بیمه بیکاری برای افراد جذب شده در قالب طرح در صورت بیکار شدن، از دیگر مزایای این طرح است .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۴۳


ارسال