سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۸
معاون فنی بنادر سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای 38 پروژه بندری و دریایی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
 
عباس آذرپیکان گفـت: عملیات ساخت 38 پروژه بندری و دریایی در راستای توسعه زیربنایی بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در دست اجراست.
عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با عنایت به منویات رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه دولت، این پروژه ها با 54 هزار و 225 میلیارد ریال و با هدف با هدف تسریع، تسهیل و ارتقای عملیات های دریایی و بندری در این بندر استراتژیک احداث می شود.

وی ادامه داد: از این 38 طرح، پنج پروژه شامل برج کنترل ترافیک دریایی با پیشرفت 50 درصدی، پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان با 59، بازسازی ماشین آلات و تجهیزات شناورها با 66، بازسازی و تامین تجهیزات مخابراتی – انفورماتیکی و الکترونیکی با 68 و خدمات تعمیر ماشین آلات و تجهیزات خشکی و خرید قطعات با 93 درصد پیشرفت، بین 2 تا 12 درصد از برنامه زمان بندی جلوتر هستند.

آذرپیکان اذعان کرد: این مهم در حالی رقم خورده است که تمام جامعه جهانی در شرایط پاندمی کروناست، از سویی هم شاهد نوسانات قیمت ارز در کشور هستیم و فصل مونسون را نیز در چابهار پشت سر گذاشتیم.

وی با بیان این که بندر چابهار پیوند دهنده تعاملات منطقه ای است، افزود: عملیات ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور با هدف حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت در دست اجراست.

به گفته این مقام مسئول، پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان نیز با هدف ارتقای ایمنی و امنیت آب های استان احداث می شود که با بهره گیری از این طرح، صیادان، لنج داران و دریانوردان از منافع این پروژه در جهت مدیریت و کاهش سوانح دریایی بهره مند می شوند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۵۵


ارسال