پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
در پی شکایت مردم صورت گرفت؛
پلمپ کارگاه های ضایعاتی غیر مجاز در ایرانشهر/ هر گونه فعالیت اقتصادی و عمرانی در مناطق حفاظت شده ممنوع
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پلمپ واحدهای غیر مجاز آلاینده و مزاحم ایرانشهر در برنامه محیط زیست قرار دارند که در همین راستا با دستور دادستان این شهرستان تعدادی کارگاه ضایعاتی پلمپ شد.
وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به شکایت و درخواست های مکرر مردمی مبنی بر مزاحمت و سر و صدا و بوی نامطبوع، دود ناشی از سوزاندن ضایعات پلاستیکی، تهدید سلامت عمومی شهروندان، منظره بد، تداخل و همجواری با کاربری های مسکونی، آموزشی، تجاری و ... موضوع واحدهای ضایعاتی در جلسات کمیته پسماند شهرستان و کارگروه کارشناسی مطرح و تصمیم بر جمع آوری و انتقال این گونه کارگاه ها به محل های مجاز دیگر شد.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی برای صدور مجوز فعالیت هر واحد مرتبط با ضایعات باید از سازمان مدیریت پسماند و اداره حفاظت محیط زیست استعلام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: در این مورد که با همکاری و همراهی پلیس اماکن، اداره محیط زیست و شهرداری و بهداشت به منظور اجرای مصوبات کمیته پسماند صورت گرفت، با دستور قضایی دادستان از فعالیت کارگاه ضایعاتی ممانعت و واحدهایی که در سطح شهر ایرانشهر به صورت پراکنده قرار داشتند و شکایت اهالی محل را در پی داشت، پلمپ شد.

پورمردان تصریح کرد: با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر و همکاری پلیس اماکن نیروی انتظامی و سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایرانشهر به زودی کارگاه های جمع آوری ضایعات اعم از مجاز و غیر مجاز در منطقه ایرانشهر و بمپور ساماندهی می شوند.

وی گفت: جمع‌آوری کارگاه های غیر مجاز ضایعاتی و انتقال به حاشیه شهر یکی از اولویت‌های کاری محیط زیست و سازمان مدیریت پسماند شهرداری و بهداشت است، همچنین از زمان شیوع بیماری کرونا نظارت‌ها جدی‌تر شده و با متخلفان زیست محیطی برخورد‌های قانونی صورت گرفته است.

هر گونه فعالیت اقتصادی و عمرانی در مناطق حفاظت شده ممنوع

وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: طی جلسه ای با حضور کارشناسان سازمان صمت استان در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خاش، در خصوص فعالیت معادن سطح شهرستان با اشاره به قوانین و مقررات زیستی محیطی که هر گونه فعالیت معدنی اعم از اکتشاف و استخراج در مناطق حفاظت شده را ممنوع اعلام کرده، بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان این که همکاری حفاظت محیط زیست و صنعت و معدن و تجارت در راستای صیانت از منابع ملی و زیست محیطی یک راهبرد ضروری و مشترک است، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست با هر گونه بهره‌ برداری غیرمجاز برخورد و مراتب را از طریق معرفی به مراجع قضایی دنبال می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۸۳


ارسال