پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار؛
وضعیت کمبود خون در چابهار قرمز و بحرانی است/بیماران تالاسمی در یک قدمی ایستگاه آخر زندگی
 
نسیم جک؛ رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار از مردم جنوب استان سیستان و بلوچستان درخواست کرد با توجه به کمبود خون در این روزهای سخت، برای اهدای خون، این عمل خیرخواهانه شرکت کنند و در این روزها بیماران تالاسمی را تنها نگذارند.
به گزارش عصرهامون، نسیم جک در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران از کمبود شدید خون برای بیماران تالاسمی خبر داد و از مردم دعوت کرد که سریعا برای اهدای خون اقدام کنند.
 
وی افزود: شهرستان های جنوب استان سیستان و بلوچستان به سبب داشتن آمار بالای بیماران تالاسمی همواره نیازمند خون هستند و به دلیل بیماری کرونا با کاهش اهدا کنندگان خون این بیماران را با مشکل روبرو کرده است.
 
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی با اشاره به کاهش مراجعه اهداکنندگان به انتقال خون تصریح کرد: بیشتر عزیزان تالاسمی به این ماده حیاتی نیازمند هستند و تعادل میان عرضه و تقاضای خون دستخوش چالش شده است.
 
وی با اشاره به اینکه خون یکی از حیاتی‌ترین موارد برای بیماران تالاسمی است گفت: بسیار دردآور است که یک کودک تالاسمی بدون دریافت خون به روستا برگردد.
 
جک یادآور شد: تاکنون مردم نسبت به خون‌دهی کمک کرده‌اند و با اهدای خون، به بیماران تالاسمی عمر طبیعی داده‌اند اما در شرایط کنونی و بیماری کرونا، بیماران تالاسمی با کمبود شدید خون مواجه هستند و این مشکل روز به روز بدتر می‌شود.
 
وی از مردم دعوت کرد که برای حل مشکل بیماران تالاسمی سریعا نسبت به اهدای خون اقدام کنند، افزود: در حال حاضر برخی بیماران تالاسمی دو هفته در نوبت خون‌گیری می‌مانند.
 
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی شهرستان چابهار با بیان اینکه به اکثر گروه های خونی نیاز فوری داریم گفت: به تمام گروه های خونی و پلاکت نیاز فوری داریم ولی گروه های خونی منفی و گروه های خونی +Aو O+ بیشتر نیاز است و از افراد واجد شرایط برای اهدا خون درخواست می شود که یاریگر بیماران نیازمند تالاسمی در تامین خون های مورد نیاز باشند.
 
وی افزود: وسایل انتقال خون یکبار مصرف و کاملا استریل شده هستند و هیچ ترسی از انتقال ویروس کرونا و دیگری بیماری‌ها وجود ندارد.
 
جک از همه مردم درخواست کرد با توجه به کمبود خون در این روزهای سخت، برای اهدای خون، این عمل خیرخواهانه و بزرگ شرکت کنند و در این روزها بیماران تالاسمی را تنها نگذارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۸۶


ارسال