دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار خبر داد:
اعمال محدودیت های جدید کرونایی برای اصناف چابهار/ عدم رعایت کسبه تخلف و برخورد شدید قانونی می شود
 
حمیدرضا شایان گفت: کلیه اصناف چابهار تا اطلاع ثانوی در راستای مصوبات ستاد کرونا طبق ساعات مشخص شده تعطیلی راس ساعت ۱۸ عصر مجاز به فعالیت هستند.
به گزارش عصرهامون، حمیدرضا شایان؛ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در کشور و تشدید ویروس منحوس کرونا در سطح کشور و قرار گرفتن اکثر استان های کشور و شهرستان های استان سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز و احتمال مبتلا شدن افراد به کرونا تا اطلاع ثانوی کلیه اصناف و بازار کسب و کار در راستای مصوبات ستاد کرونا طبق ساعات مشخص ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر به فعالیت بپردازند.
 
وی افزود: چنانچه صنفی به قوانین، مقررات و مصوبات کرونا تمکین نکند و در صورت عدم رعایت فاصله های اجتماعی و پروتکل های بهداشتی طبق دستورات و احکام قضایی نسبت به پلمب اصناف خاطی اقدام خواهد شد.
 
رییس اداره صمت چابهار تصریح کرد: گشت مشترک نظارتی در قالب دو اکیپ با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه، رئیس اداره صمت، رئیس اتاق اصناف، نمایندگان تعزیرات حکومتی، مرکز بهداشت، شهرداری، بازرسان صمت و اتاق اصناف و تعدادی از روسای اتحادیه های صنفی انجام شد.
 
وی ادامه داد: در این گشت مشترک، تعدادی از پاساژ ها و بازارهای محلی و نمایشگاه های اتومبیل و املاک ملزم به تعطیلی راس ساعت ۱۸ عصر شدند.
 
شایان اذعان کرد: کلیه واحدهای صنفی متخلف که مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا مبنی بر عدم فعالیت پس از ساعت ۱۸ را رعایت نکنند به دستگاه های نظارتی برای برخورد معرفی خواهند شد.
 
وی با اشاره به اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: از  تاریخ ۲۶ آبان ماه سالجاری، کلیه واحدهای صنفی شهرستان چابهار به جز تامین کنندگان مایحتاج عمومی، فروشگاه های زنجیره ای و مراکز بهداشتی و درمانی تنها تا ساعت ۱۸ حق فعالیت دارند.
 
رئیس اداره صمت یادآور شد: اکیپ های بازرسی و نظارت با حضور دستگاههای مرتبط، همه روزه در سطح شهر حضور دارند و طی گشت زنی، واحدهای صنفی متخلف را شناسایی و با آنها برخورد خواهند کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در روزهای اول اجرای طرح برای اطلاع رسانی عمومی، صرفا به واحدهای صنفی که محدودیت ها، را رعایت نمی کردند، تذکر داده شد ولی پس از آن باید تمام واحدها این محدودیت را رعایت کنند و در صورت عدم تمکین، با برخورد قانونی مواجه می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۸۷


ارسال