پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛
عزل در کار نیست/ به دلیل ادامه تحصیل خواستار تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بودم
 
محمد مهران امینی فرد گفت: شایعه عزل کاملا کذب می باشد چرا که این تغییر به درخواست من و برای ادامه در رشته فوق تخصص بوده است.
محمد مهران امینی فرد رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با رد شایعه عزل خود، بیان کرد: این تغییر به درخواست بنده انجام شده است، شهریور ماه سال جاری به وزیر بهداشت اعلام کردم که به دلیل قبولی در رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک در سه سال قبل، درخواست جانشین دارم.

وی افزود: از اول مهرماه دوره خود را در بیمارستان فوق تخصصی حضرت فاطمه(س) در تهران شروع کردم و در این مدت نیز به صورت پاره وقت و یا از دور پیگیر امور دانشگاه بودم.

امینی فرد با تاکید بر اینکه در ابلاغ نیز وزیر بهداشت تشکر ویژه ای از اقدامات انجام شده داشته اند و کاملا مشهود است هیچگونه عزلی درکار نیست، گفت: همزمانی ابلاغ دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و قبولی در رشته فوق تخصص موجب شد قاضی زاده هاشمی وزیر وقت از بنده دعوت کردند تا مسئولیت را قبول کرده و تا 2 سال نیز مرخصی تحصیلی بدهند و در ادامه نیز دکتر نمکی این مرخصی را یک سال تمدید کردند و از مهرماه نیز دوره آغاز شد.وی ادامه داد: این یک جابجایی معمول بوده و حتی درخواست شد تا یک سال دیگر در این سمت باقی بمانم اما موافقت نکردم.

 فرد رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: این دانشگاه با وجود نوپا بودن بخش بزرگی از بهداشت و درمان جنوب سیستان و بلوچستان را مدیریت کرده و توانسته است در شاخص های بهداشتی جزو دانشگاه های خوب کشور باشد به گونه ای که این دانشگاه در مدیریت کرونا، بیماری های واگیر و غیرواگیر، فعالیت های عمرانی چون آغاز ساخت بیمارستان 540تخت خوابی، ارتقای دانشکده به دانشگاه و تکمیل 180پروژه طی سه سال و  رشد و توسعه در جایگاه خوبی قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره دستگیری های اخیر در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، خاطرنشان کرد: در مباحث مالی نیز که مطرح شده نیز ما قائل به بررسی هستیم و در همین زمینه نیز تاکنون برخی از مدیران مورد بررسی و پرس و جو قرار گرفته و آزاد شده اند و روند بررسی تعدادی نیز ادامه دارد و باید حرف و اظهار نظر در این زمینه را برای مراحل پایانی بگذاریم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۱۱


ارسال