دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
رئیس اداره ورزش و جوانان زابل مطرح کرد؛
بهسازی زمین چمن زابل با معتبرترین خاک/ تبدیل زمین به شوره زار شایعه است
 
قاسم خواجه محمودی گفت: بهسازی زمین چمن زابل با معتبرترین خاک در حال انجام بوده و تبدیل زمین به شوره زار شایعه است.
به گزارش عصرهامون، اخیرا کلیپی با عنوان "تنها زمین چمن استادیوم ورزشی زابل به شوره زار تبدیل شد" در فضای مجازی منتشر و اعلام شد که مسئولان ورزش زابل در اقدامی عجیب چمن استادیوم ورزشی زابل را با خاک شوره پر کردند تا این چمن به طور کامل از بین برود، رشد قارچ و بیرون زدن شوره از چمن تنها بخشی از اقدامات مسئولان ورزش زابل برای تخریب این زمین بوده است.

در هیمن راستا و برای پیگیری موضوع با قاسم خواجه محمودی، رئیس اداره ورزش و جوانان زابل گفت و گویی انجام شد که به خبرنگار ما گفت: استادیوم شهید حسینی طباطبایی زابل به بخش خصوصی واگذار شده است، با توجه به این که کاستی هایی داشت و مدت ها بود که ترمیم نشده بود، از یک ماه قبل خواستار تعطیلی و ساماندهی آن شدیم.
 
وی با بیان این که در حال حاضر زمین چمن زابل قابل استفاده نیست، ادامه داد: در همین راستا بخش خصوصی که در شرایط فعلی زمین چمن در اجاره وی قرار دارد، اقدام به خاک ریزی کرده است، اما بیش از 2 ماه زمان می برد که زمین ترمیم شود تا برای تمرین و بازی شرایط مناسبی داشته باشد.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: کارشناسان فنی فوتبال بر ساماندهی وضعیت زمین چمن زابل نظارت مستقیم دارند که بعد از ترمیم و بهسازی برای فوتبالیست ها قابل بهره برداری خواهد بود.
 
وی در پاسخ به این سوال که دلیل شوره هایی که مردم از وجود آن در زمین خبر می دهند، چیست؟ اذعان کرد: چنین چیزی نیست، خاکی که در زمین ریخیتم معتبر است، از سویی چمن موجود با آب و هوای سیستان سازگاری دارد و خارجی نیست که با اقدام های صورت گرفته، سبز شده و وضعیتش رو به بهبودی است.
 
خواجه محمودی تصریح کرد: در قسمتی از زمین چند فرغون خاک ریخته شده که باید به آن آب بدهند، اما از آنجایی که هوا سرد است و خاک تغییر حالت پیدا می کند، برخی فکر می کنند، شوره است در حالی که کسی در چمن، شوره نمی ریزد و خاک ریخته شده بهترین خاک و مورد تایید کارشناسان است.
 
وی تاکید کرد: ممکن است ترمیم زمین چمن زابل حدود ۲ ماه زمان ببرد که تا آن زمان تعطیل خواهد بود، از سویی پس از پس از اتمام کارشناسان فنی باید اعلام نظر کنند تا بتوان از آن بهره برداری کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۱۲


ارسال