شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
​مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان:
استقبال مردم، وضعیت ذخایر خونی را از بحران خارج کرد/نبود پزشک؛ مشکل برخی پایگاه های انتقال خون سیستان و بلوچستان
 
سهیلا خسروی گفت: با استقبال و همراهی خوب مردم سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر، ذخایر خونی این استان از وضعیت بحرانی خارج شد.
سهیلا خسروی، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وضعیت ذخایر خونی سیستان و بلوچستان در 2 هفته گذشته به شدت پایین بود، به طوری که درخواست بیماران تالاسمی را به طور کامل پاسخگو نبودیم.
 
وی ادامه داد: با همکاری رسانه های سیستان و بلوچستان و استقبال خوب مردم، طی سه روز گذشته وضعیت خونگیری خوبی را در استان شاهد بودیم و در حال حاضر درخواست بیمارانی را که به تعویق افتاده بود، کامل پاسخ دادیم.
 
به گفته خسروی، با توجه به این مهم، ذخایر خونی استان اگر چه هنوز در حد قابل قبول که همان پنج روز است، نرسیده اما برای سه روز کفایت می کند.
 
وی تصریح کرد: باید یک روند مستمر برای اهدای خون داشته باشیم، اهدای خون در این شرایط به خاطر احساسات پاک مردم مشکلات را به طور مقطعی حل کرده، اما تداوم آن ضامن سلامتی است.
 
این مقام مسئول اذعان کرد: پایگاه های انتقال خون زاهدان و زابل تمام وقت از هفت تا 19 و جمعه ها از 9 تا 13 و در ایرانشهر و چابهار از هفت تا 14 جهت خون گیری از اهدا کنندگان فعال هستند.
 
وی دلیل تمام وقت نبودن فعالیت برخی پایگاه ها از جمله ایرانشهر و چابهار را نبود پزشک اعلام و بیان کرد: علی رغم پیگیری متعدد نتوانسته ایم، این مشکل را حل کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۲۴


ارسال