پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمدعلی پوراحمدیان با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره بسیج مبنی بر اینکه من بر بازوی بسیج بوسه زده و به آنها غبطه می خورم گفت: عزت و امنیت نظام و توانمندی های دولت ها همه در سایه ایثارگری و فداکاری بسیج بوده است.
به گزارش عصرهامون، محمدعلی پوراحمدیان؛ فرمانده سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای بسیج بیان کرد: بسیج در کلمه اول یادآور امام راحل (ره) است، چراکه این شخصیت تاریخی زحمات گسترده ای در وحدت بخشی بین مردم انجام دادند و صفی از استکبار ستیزی را در مقابل دشمنان با نام بسیج تشکیل دادند.
 
وی تصریح کرد: بسیج هر جا که نیاز بوده دلسوزانه و صادقانه به میدان آمده و در حال حاضر نیز برای ایفای نقش خود در هر عرصه ای از جمله آموزش، بهداشت و محرومیت زدایی آماده ورود به میدان است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین که با نام نیروی مقاومت بسیج هم شناخته می‌شود به فرمان امام خمینی(ره) در 5 آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و در دی ماه ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد، گفت: شجره طیبه و فرهنگ بسیجی نمادی آشکار از اراده مردم در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه بوده و یادگار گران سنگ معمار کبیر انقلاب اسلامی است.
 
وی با اشاره به شعار محوری این هفته که «بسیج، پیشرو خدمت و امید آفرین» نام گرفته است، ادامه داد: سپاه شهرستان چابهار ضمن گرامیداشت هفته مقدس بسیج برنامه هایی تدارک دیده که 100 عنوان برنامه در قالب 30 برنامه شاخص در شهرستان اجرایی خواهد شد.
 
پوراحمدیان گفت: با هدف پاسداشت و تکریم حماسه سازی ها و ایثار گری های دلاور مردان بسیج همزمان با سراسر کشور برنامه های گرامیداشت این ایام با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهت پیشگیری از اپیدمی ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
 
وی افزود: اولین مسئله در این هفته بحث کرونا است تا به حوزه بهداشت و درمان کمک کنیم و نگاه ما در این حوزه بحث پیشگیری است تا بتوانیم آثار و تبعات کرونا را در این منطقه کم کنیم.
 
فرمانده سپاه چابهار اظهار کرد: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه‌های هفته بسیج به صورت تجمعی برگزار نمی شود، بلکه بیشتر در قالب فضای مجازی و با تعداد خیلی محدود افراد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی می شود.
 
وی گفت: پیشگیری، آگاهی بخشی و خدمت‌رسانی به مردم از وظایف خود می‌دانیم و از هر کاری برای سلامت مردم دریغ نمی‌کنیم
 
پوراحمدیان در زمینه تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی برای افراد آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: در این زمینه نیز از همان روزهای ابتدایی برنامه ریزی و اقداماتی در سطح تمام شهر وروستاهای چابهار انجام شد.
 
وی با اشاره به اینکه هفته بسیج امسال هر روز یک رزمایش برگزار می شود، گفت: رزمایش سلامت و دفاع زیستی توسط بسیج جامعه پزشکی، آغاز پویش سلیمانی ها شامل هر پایگاه یک خدمت، رزمایش هر کانون یک روستا و برگزاری میزخدمت و مطالبه گری توسط بسیج دانشجویی و طلاب، رزمایش بسیج الگوی زندگی اسلامی و طرح ازدواج آسان ومشاوره توسط جامعه بسیج زنان و رزمایش خدمت مومنانه از برنامه های این هفته در چابهار است.
 
این مقام مسئول گفت: سپاه پاسداران در کنار ماموریت های ذاتی خود یعنی ایجاد امنیت به محرومیت زدایی هم می پردازد و در این زمینه تاکنون برنامه های بسیار خوبی در مناطق مختلف مخصوصا روستایی انجام داده است.
 
وی با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی در شهر و روستاهای چابهار اذعان کرد: به مناسبت هفته بسیج؛ پنج باب منزل محروم در روستاهای بخش پلان و دمپک به بهره برداری می رسد و در اختیار خانواده ها قرار میگیرد.
 
پوراحمدیان ادامه داد: 10 سری کمک هزینه (پنج قلم) به ارزش ریالی یک میلیارد و 100 میلیلون ریال به خانواده های کم برخوردار اعطا می شود، رزمایش کمک مومنانه و توزیع 500 بسته معیشتی به ارزش 350 هزارتومان و 40 راس دام به روستانشینان و حاشیه نشینان و خانواده هایی که از کرونا آسیب دیده اند، از دیگر برنامه های این هفته است.
 
وی افزود: 2 دستگاه تصفیه آب و 2 دستگاه هوا آب (رطوبت گیر) یکی در شهرچابهار و دیگری در روستای دمبدف در هفته بسیج به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی از دیگر برنامه های مهم این هفته به دیدار با ائمه جمعه و خانواده های معظم شهدا، برگزاری کارگاه های آسیب شناسی و نشست روشنگری، برپایی نمایشگاه عکس، رزمایش نذر خون و کمک مومنانه، ویزیت رایگان، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی اشاره کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۲۹


ارسال