شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
اعتماد به آمریکا در هر حالتی حماقت است/فرهنگ بسیج، نمایش عشق و اراده در محرومیت زدایی
 
امام جمعه شهرستان ایرانشهر با بیان این که مذاکره با آمریکا در هر زمانی بی فایده بوده، گفت: فرهنگ بسیج، نمایش عشق و اراده در محرومیت زدایی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهرستان ایرانشهر در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان کرد: تقوا همچون سپری است که از سپر به عنوان محافظت کننده انسان در برابر خطرات، استفاده می شود و نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کردند.

وی افزود: سه شنبه هشتم ربیع الثانی مصادف با سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) بوده که این روز را به محضر امام زمان (عج) تبریک عرض کرده و در آن زمان سختی ها و فشارهای زیادی از سوی دشمنان به حضرت وارد می شد اما در آن فضا او به انجام همه فعالیت جهادی و دفاع از دین و حریم اهل بیت (ع) پرداخته بود.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: هفدهم ربیع الثاتی ارتحال حضرت معصومه (س) بوده که آن بانوی بزرگوار در جهت راهبرد تمدن اسلامی هجرت کرده بودند.

وی اضافه کرد: در تمدن عقلانیت رفتارها باید به سوی عقلانیت ها حرکت کرد و جز این میسر نمی شود.

این خطیب جمعه با بیان این که پنجم آذر ماه مصادف با روز بسیج بوده که این مناسبت را به همه بسیجیان تبریک عرض کرده، تصریح کرد: بسیجی بودن یک فرهنگ اسلامی به شمار می رود که کارگشاست و فرهنگی است که ایستایی ندارد‌‌.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مسئله ای که در فضای مطبوعات و رسانه مشاهده می شود این است که عده ای در داخل یا از روی ساده لوحی یا به عنوان یک هدف بحث دیو و دلبر را مطرح می کنند که فشارها تمام شده و رئیس جمهور جدید آمریکا دروازه گل و بلبل را باز و برای ما به ارمغان می آورد و باید به سمتی حرکت کنیم که سازش و مذاکره را یکبار دیگر تجربه کنیم؛ ولی در واقع این افراد ترسوهایی هستند که پشت عقلانیت خود را پنهان کردند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند من به این دولت مستکبر بدبین هستم، عنوان کرد: بدعهدی اوباما و چموشی ترامپ بر همگان آشکار شده و در شرایط امروز ایران اسلامی دارای تجربه اوبامایی و ترامپی شده که برجام هم هیچ ثمری برای آنان نداشته و بی فایده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۳۹


ارسال