سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان چابهار:
بسیج؛ عنصر اصلی اقتدار ایران بین ابرقدرتها/ خدمات جهادی و خالصانه بسیجیان در تاریخ کشور فراموش نخواهد شد
 
مولوی عبدالرحمن ترنج زر گفت: بسیج عنصر اصلی اقتدار ایران بین ابرقدرت های جهان به حساب می آید و از بین رفتن رنگ محرومیت و عامل توسعه کشور مرهون تلاش جهادگران بی ادعا است.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحمن ترنج زر، امام جمعه اهل سنت مسجد امام زین العابدین شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: بسیج از نگاه امام راحل (ره) لشکر مخلص خدا است و به عنوان لشکری از خادمین ملت ایران مورد عنایت و پسندیده رهبر انقلاب و امام خمینی (ره) است و در زمینه های مختلف کشور نظیر، نظامی دفاعی، خدماتی، سیاسی و اجتماعی خالصانه و مجاهدانه فعالیت میکند.

وی افزود: در زمان هشت سال جنگ تحمیلی وقتی ارتش امکانات کمی برای مقابله با دشمن داشت، بسیج به کمک آنها رفت و در تمام حوزه و بخش ها بسیج جایگاه و منزلت دارد و همیشه برای حفظ جایگاه و آبروی کشور بسیار ضروری و مورد نیاز است.

مولوی اهل سنت چابهار با اشاره به نقش موثر بسیج در حفاظت از مرزهای سه گانه تصریح کرد: تمامی نیروهای نظامی به نوعی یک بسیجی هستند و هدف همه آنها دفاع از کشور و ناموس است که اگر روزی سایه بسیج بروی ما نباشد قطعا در کمترین زمان ممکن امنیت ما به مرور از بین خواهد رفت و این یک واقعیت غیرقابل انکار است.

وی گفت: در این مدت چهل سالی که از انقلاب می گذرد بسیج همواره نقش و جایگاه پررنگی داشته است و این برنامه آینده نگری صحیح و هدف دار امام راحل بود که اگر نظام اسلامی و کشور ما میخواهد آسیبی متوجهش نشود، باید بسیج را با برنامه های خدمت رسانی و عمرانی مردم پیوند بزنیم و این مسئله در داشتن قدرت، امنیت و عزت ایران اهمیت دارد.
 
مولوی ترنج زر با اشاره به نقش خدمت رسانی و محرومیت زدایی بسیج در مناطق مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان گفت: بسیج و بسیجیان با توانی که همیشه در وجود خود داشتند به خوبی توانستند به مردم محروم خدمت رسانی کنند و ایفا این نقش در تحقق آرمان های امام و انقلاب موثر بود به گونه ای که باعث وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف شد.

وی تاکید کرد: با وجود تبلیغات گسترده و برنامه سازی رسانه های معاند و ضد انقلاب علیه بسیج، اما همواره صف اول خدمت رسانی و کار جهادی در تمام نقاط ایران بسیجیان سلحشور بودند و این امر حسادت و خشم دشمنان را همیشه همراه داشت و اثبات این مسئله سقف و دیوارهایی هست که به دستان پر مهر و یارگر بسیجیان محکم و استوار شده است.

مولوی ترنج زر اظهار کرد: کشور ما رنگین کمانی از مذاهب اسلامی است و ما در تمامی این سالها توانستیم به خوبی در کنار هم با آسایش و آرامش وصف نشدنی زندگی کنیم و همه با افتخار در بسیج برای داشتن ایرانی آباد حضور دارند و دشمنی که میخواهد حمله کند باید آگاه باشد که همه مردم ما در هر لباس و زبانی باشند، از پزشک و پرستار تا نیروهای نظامی امنیتی همه آماده دفاع از مرزهای میهن هستند.

وی افزود: هر قشری که وابسته به بسیج باشد در مقابل کفر ایستادگی خواهد کرد در حالی که همه کشورهای جهان از قدرت نمایشی آمریکا و هم پیمانانش می ترسند اما به برکت بسیج و تفکر انقلابی آن، آمریکا پر مدعا ابرقدرتی از ایران و ایرانی ترس و هراس عجیبی دارد.

امام جمعه اهل سنت چابهار اشاره کرد: نقش بسیج در حفظ و امتداد راه انقلاب محکم و استوار ادامه دارد و اگر روزی بسیج نباشد، حتی جنگ های ساده داخلی، تفرقه و اختلاف در کشور ایجاد می شود که این خواسته اصلی دشمنان ما است.

وی بسیج را یاور بی ادعا و همیشه در صحنه کادر درمان طی هشت ماه اخیر در مبارزه با ویروس منحوس کرونا بیان کرد و گفت: بسیج گام به گام در کنار کادر بهداشت و درمان برای مقابله و از بین بردن کرونا همراه بود و خدمات بسیاری برای مردم از جمله رزمایش کمک مومنانه و عملیات ضدعفونی کردن شهر و روستا را انجام داد و در این مسیر همه قشرها در کنار یکدیگر به مردم خدمت رسانی کردند و در هر لباسی که بودند چه پرستار و پزشک چه پاسدار و بسیجی شهید تقدیم انقلاب کردند.

مولوی ترنج زر تصریح کرد: بسیج از بطن مردم و جامعه است و دشمن نتوانسته برای سرکوب و نابودیش موفق شود و بسیجیان هر کجا ببینند انقلاب و نظام در حال ضربه خوردن است با همت و اراده ای قوی به پا می خیزنند و دست در دست هم کمک می کنند چون امنیت کشور برایشان مهم است.

 وی خاطرنشان کرد: بسیجیان جان برکف هرگز اجازه نمی دهند تا به انقلاب اسلامی کوچکترین ضربه وارد شود و این عظمت و قدرت کشور ما برای تمامی کشورهای مسکتبر و ظالم یک سد محکم در برابر خواسته های ناحق آنها شده است و غربی که در مقابل ایران برای ضربه زدن و تخریب  ایستاده تاکنون به برکت بسیج و مردم نتوانسته به اهداف خود برسد و این ثمره داشتن تفکر بسیجی زیر سایه نگاه مدبرانه امام راحل(ره) است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۹۲


ارسال