جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نشست هماهنگی اجرای طرح بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی برای مهار کرونا در ناحیه مقاومت بسیج زاهدان انجام شد.
به گزارش عصرهامون،به نقل از زاهدنیوز، نشست هماهنگی و توجیه فرماندهان حوزه های بسیج ناحیه مقاومت شهرستان زاهدان در خصوص اجرای طرح بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رییس مرکز بهداشت و فرمانده سپاه زاهدان در محل ناحیه مقاومت بسیج زاهدان انجام شد.

 نجاتی رئیس مرکز بهداشت زاهدان در این نشست بیان کرد: هر زمان کشور دچار مشکل شده است، سپاه و بسیج به کمک مردم شتافتند اکنون کشور همانند دوران جنگ تحمیلی در جنگ اقتصادی و تحریم است و به دلیل با شیوع کرونا باری دیگر بسیج و سپاه به کمک مردم شتافته اند.

وی افزود:  بیش از 9 ماه است که کشور با بیماری کرونا گرفتار است و از همان روزهای اول سپاه و بسیج با توجه به شرایط کشور وارد میدان شدند و با ضدعفونی معابر و اعزام گروه های جهادی برای کمک به مجموعه بهداشتی و کمک طلبه های جهادی برای تدفین اموات کرونایی خدمات زیادی را به مردم ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که کرونا آغاز شد با اعمال محدودیت ها امیدوار بودیم تا در خرداد این بیماری پایان یابد اما متاسفانه این بیماری تداوم یافت و شکل زندگی تغییر کرد و این شرایط کل جهان را تحت تاثیر قرار داد.

نجاتی ادامه داد: حدود 80 درصد موارد ابتلا به کرونا مربوط به شهر زاهدان است و اگر بیماری در شهرستان زاهدان کنترل شود آمار ابتلا و مرگ و میر در استان نیز کاهش می یابد از این رو با کمک نیروهای بسیج حرکتی ارزشمند را آغاز می کنیم.

رییس مرکز بهداشت زاهدان اذعان کرد: برای کنترل کرونا نیروهای بسیج مجدد به کمک کادر درمانی می آیند این طرح شهید سلیمانی با همکاری مجموعه های مختلف از جمله سپاه پاسداران و بسیج ، سه تیم مراقبتی، نظارتی و حمایتی تشکیل می شود تیم های مراقبتی به درب منازل افراد مبتلا به کرونا خواهند رفت و اعضای خانواده فرد را غربالگری می کنند و با کیت تشخیص سریع کرونا از افراد در همان محل تست کرونا می گیرند و نتیجه را به فرد اعلام می کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که شهروندانی از لحاظ جسمی یا مالی شرایط مراجعه به بیمارستان را نداشته باشند پزشک مرکز بهداشت به محل زندگی آنها مراجعه و ویزیت در منزل را انجام می دهد و اگر خانواده از لحاظ معیشتی دچار مشکل باشند تیم حمایتی بسته های معیشتی را در اختیار آنان قرار می دهند و ضدعفونی منازل افراد مثبت کرونا و اماکن پرازدحام در سطح شهر از دیگر برنامه های این طرح است که توسط ببسیجیان انجام خواهد شد.

نجاتی عنوان کرد: تیم نظارتی نیز بر اصناف و نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت و سرکشی می کنند و بسیجیان در تمام این تیم ها حضور فعال خواهند داشت و  در فاز اول 23 مرکز بهداشتی و درمانی و 54 پایگاه بهداشتی در اختیار سپاه قرار می گیرد تا هماهنگی ها با پایگاه های بسیج انجام شود و کار نظارتی انجام گیرد و انتظار داریم تا پایان اذر تعداد موارد مثبت کرونا و مرگ و میر بر اثر این بیماری کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۳۰۳


ارسال