يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵
تمرکزم روی بهبود عملکرد و افزایش رضایتم است؛
بالسینی: به تغییر رکوردهای ورودی المپیک فکر هم نمی‌کنم/ به شرایط رقابت و مسابقه نیاز داریم
 
شناگر ایرانی گفت: امیدوارم فدراسیون شنا یک مسابقه رکوردگیری را بین همین بچه‌های تیم ملی برگزار کند، چرا که به شرایط مسابقه و رقابت نیاز بسیاری داریم.
به گزارش عصرهامون متین بالسینی، ملی‌پوش شنای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره شرایط اردویی و آماده‌سازی‌اش اظهار داشت: خدا را شکر وضعیت بدنی‌ام خوب است و تمریناتم حدود 3 ماه است که پی‌درپی انجام می‌شود. هفته‌‎ای 9 جلسه تمرین شنا در استخر آزادی دارم و 9 جلسه هم بیرون از آب به تمریناتم می‌رسم. فدراسیون همکاری خوبی با من داشته و در کنار تمریناتم برای حرکات اصلاحی و تقویت عضلانی به فیزیوتراپی هم می‌روم و بدنسازی را هم در دستور کار قرار داده‌ام.
وی در مورد تغییر رکوردهای ورودی المپیک در رشته‌های شنا تصریح کرد: اصلاً به این مورد فکر نمی‌کنم و رویم تاثیری ندارد. هدفم این است که 200 متر پروانه را زیر 2 دقیقه بروم و حتی به 2.1 هم راضی نمی‌شوم، ولو به قیمت پذیرش در مسابقات انتخابی المپیک باشد.
بالسینی به موضوع عدم امکان برگزاری اردوهای مشترک هم اشاره داشت و عنوان کرد: کرونا خیلی از برنامه‌های ما را کنسل کرد. من چندسالی می‌شود که تنها تمرین می‌کنم و به یک استخر خالی و تمرین در شرایط تنهایی عادت کرده‌ام اما خب حدود یک سال می‌شود که در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده‌ام.

وی همچنین افزود: حس می‌کنم در اولین مسابقه عملکرد مطابق انتظار خودم را نداشته باشم چون این دوری از جو مسابقات باعث شده تا آمادگی‌ام لطمه بخورد. گرچه از نظر بدنی کاملاً به شرایط قبل برگشته‌ام اما وضعیت مسابقه با تمرین فرق می‌کند.
پدیده شنای ایران در خصوص امکان شرکت در مسابقات نیز بیان کرد: اگر کشور امارات اجازه ورود و شرکت اتباع خارجی را بدهد، ممکن است در مسابقات این کشور شرکت کنم ولی اگر هم نشد امیدوارم فدراسیون شنا یک مسابقه رکوردگیری را بین همین بچه‌های تیم ملی برگزار کند، چرا که به شرایط مسابقه و رقابت نیاز بسیاری داریم.
بالسینی نهایتاً به مسائل روحی‌اش اشاره داشت و گفت: اوایل دوره کرونا با بی‌انگیزگی مواجه شده بودم و حتی تمرین هم نمی‌کردم، اما از تابستان تصمیم به جدیت در تمرین گرفتم و با کمک مربی پرانرژی‌ام پیمان رجبی توانستم روحیه بگیرم و بدنم را برگردانم. الان 6 مورد از 8 تا 100 متر را زیر یک دقیقه می‌روم و درحال بهبود رکوردم هم هستم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۳۵۱


ارسال