سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی/ استقبال مردمی از پویش های مجازی کتاب
 
حامد زارعی گفت: از ابتدای شیوع کرونا و با توجه به ادامه دار بودن آن، از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی استفاده می شود که با استقبال مردم مواجه شده است.
حامد زارعی، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا اقداماتی از سوی این اداره کل برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته همزمان با تعطیلی مدارس، همه کتابخانه های عمومی نیز تعطیل شد و در این راستا به صورت دورکاری فعالیت فرهنگی خود را انجام دادیم و با توجه به اینکه ما نیز همچون دیگر دستگاه ها تجربه چنین کاری را نداشتیم، سازگاری با شرایط جدید اندکی زمان بر بود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در ماه های قبل، فعالیت حضوری به جز در نقاط سفید تعطیل شد و با مجوز فرمانداری ظرفیت کتابخانه‌ها به ۵۰ درصد رسید و امانت کتاب با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرار بود.

وی تصریح کرد: با توجه به ادامه دار بودن بحران کرونا، فعالیت‌های ما در فضای مجازی بیش از گذشته شده و از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی استفاده می شود.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام و صفحاتی که در سایر شبکه ها ساخته شده است بخشی از ارائه محتوا از سوی همکاران انجام می شود، معرفی خدمات کتابخانه های عمومی، خدمات غیر حضوری و بحث‌های محتوایی در این شبکه ها انجام می شود.

زارعی بیان کرد: بخشی هم محتواهایی را شامل می شود که برای خود مردم طراحی شده است و ما در صفحات مجازی نهاد کتابخانه ها به نمایش گذاشته می شود تا در اختیار مردم قرار گیرد.

وی عنوان کرد: همچنین چندین پویش در فضای مجازی توسط کتابخانه‌های عمومی برگزار شده است و مردم در آن ها مشارکت داشته و محتوا تولید کرده اند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۴۰۶


ارسال