جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
جزییات پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار
 
مهرداد جهاندیده از پرداخت کمک بلاعوض ماهانه یک میلیون ریالی به اعضای خانوار و جزییات این طرح خبر داد.
مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا و بند 12 مصوبه چهل و یکمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، دولت برای حمایت جبرانی معیشت خانوارها، 2 طرح حمایتی را  در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از این طرح ها، پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار به صورت ماهانه است، اذعان کرد: کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ  یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان امسال به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می شود.

این مقام مسئول گفت: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین امسال درنظر گرفته می شود.

وی تاکید کرد: خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می گیرند.

 جهاندیده پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار را دومین طرح حمایتی دولت برای جبران معیشت خانوارها اعلام و اضافه کرد: تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

وی تصریح کرد: افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در ادامه با تشریح ساز و کار ثبت نام متقاضیان وام یک میلیون تومانی، گفت: سرپرستان خانوار از امروز سه شنبه چهارم آذرماه به مدت یک هفته کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369  فقط یک بار به صورت پیامک ارسال کنند.

وی ادامه داد: پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها ، یک هفته از 12 آذر تا 19 آذر، داده های اطلاعاتی پایش خواهد شد و از 20 تا 27 آذر به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود.

جهاندیده افزود: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد واقساط 30 ماهه از یارانه معیشتی ماهانه خانوار کسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص، محدودیت های اعمال شده و ضرورت رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، شهروندان از مراجعه حضوری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ادارات تابعه شهرستانی و سایر سازمانها و ادارات کل استانی خودداری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۴۳۱


ارسال