سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ایوب کرد گفت: از ابتدای سال تاکنون 856 هزار و 388 تن کالا توسط 36 هزار و 357 دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک صادر شده است.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون 494 هزار و 335 تن کالا  از طریق پایانه مرزی میلک و 362 هزار و 53 تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است.

وی گفت: سیمان، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد سوختی و گاز مایع عمده کالاهای صادراتی این مدت استان را تشکیل می دهند.

این مقام مسئول ترانزیت و تجارت کالا به کشورهای همسایه را از جمله مهمترین مزایای نسبی سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان با حجم قابل توجه صادرات و ترانزیت نقش بسزایی در توسعه اقتصادی منطقه و حمل و نقل بین المللی ایفا نموده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مجموع ترانزیت از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را در هشت ماهه سال جاری 386 هزار و 139 تن کالا و واردات را 42 هزار و 418 تن کالا عنوان کرد.

کرد بر افزایش مبادلات اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان تاکید کرد و ادامه داد: به منظور بهره گیری هر چه بهتر از ظرفیت های موجود، عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه توسط این اداره کل در حال انجام است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۰۷


ارسال