دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از آبرسانی به ۹ روستا در مناطق عشایری به طول 73 کیلومتر خبر داد.
حسین فروغی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: اجرای طرح پویش سلیمانی ها، فضای سازی و بروز رسانی تابلوها و تبلیغات در سطح شهر و رودی حوزه و پایگاهها نشست رسانه ای با فرمانده پایگاه شهدای شاهوزایی در شبکه استانی هامون برنامه مهر هنکین، برگذاری محفل انس با قران در سطح استان و شهرستان زاهدان در منطقه عشایری دایی آباد از جمله اقدامات انجام شده در طول هفته بسیج است.

وی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی در مناطق عشایری، طناب کشی، کوهنوردی، پیاده روی و فوتبال، بالا رفتن از درختان خرما از دیگر برنامه های در دستور کار بوده است.

مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان استان ادامه داد: اجرای نهضت روشنگری با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و برگزاری اردوهای جهادی کمک به مردم عشایر، گند زدایی سیه چادرها ، ضد عفونی محل نگه داری دامها و بازسازی سرویس های بهداشتی از دیگر برنامه های اجر شده به شمار می رود.

این مقام مسئول افزود: اهداء نذر خون در شهر زاهدان توسط سران طوایف و عشایر یکی از برنامه های مهم این قشر بود که در این طرح بیش از ۵۵نفر از عشایر و سران طوایف برای کمک به رفع مشکل کم خونی در استان مشارکت کردند.

وی تصریح کرد: برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در شهرستان سراوان، ساخت خانه محرومین عشایر در شهرستان نیکشهر و قدردانی از کادر درمانی و خانه های بهداشت در سطح روستاهای عشایری از دیگر اقدامات است.

فروغی در ادامه به توزیع بسته های بهداشتی، سبد غذایی  و آرد در قالب رزمایش همدلی و کمک مومنانه اشاره کرد وگفت: افتتاح پروژه آبرسانی در ۹ روستای عشایری استان به طول 73 کیلومتر توسط خیرین و موسسه حاج اکبر ابراهیمی رئیس کارخانه پاک شوما در بخش بنت شهرستان نیکشهر از دیگر برامه های اجرا شده طی این هفته است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۱۱


ارسال