دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد
رفع مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های کادر درمان
 
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: شیوع گسترده ویروس کرونا و طولانی شدن زمان، خستگی نیروها را بیشتر می کند و لازم است تا برای ایجاد انگیزه بین‌نیروها به مشکلات و خواسته هایشان رسیدگی شود.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با حضور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن تقدیر از زحمات خالصانه کادر درمان در ایام شروع کرونا گفت: طولانی شدن روند مبارزه با بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌ها با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه سختی‌های متفاوتی را ایجاد کرده و مردم خسته شده‌اند اما باید توجه کرد که حفظ سلامت مردم اولویت ویژه است و باید سختی‌ها و محدودیت‌ها را برای ریشه‌کن کردن این ویروس تحمل کرد.

امام جمعه زاهدان افزود: گاهی در سطح کلان کشور دیر تصمیم گیری می شود و نیاز است تا ستاد استانی مقابله با کرونا به موقع و با قوت کار را دنبال کند که این خود چند راهکار دارد ابتدا اینکه اهمیت کار تبیین و مردم توجیه شوند تا این آسیب را جدی بگیرند.

آیت‌الله مصطفی محامی گفت: باید توجه داشت در شیوع ویروس کرونا آسیب منحصر به شخص نیست و جامعه گرفتار این آسیب خواهد شد و در اثر عدم رعایت برخی افراد به حق عمومی جامعه خدشه وارد می شود و نیاز است تا با کسانی که همکاری نمی کنند برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.

نماینده مقام معظم‌رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: در سیستان‌وبلوچستان هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ نیروی انسانی کمبود هایی وجود دارد که شیوع گسترده ویروس کرونا و طولانی شدن زمان خستگی نیروها را بیشتر می کند و لازم است تا برای ایجاد انگیزه بین‌نیروها به مشکلات و خواسته هایشان رسیدگی شود.

آیت‌الله محامی بیان‌داشت: نیاز است تا اهمیت کار مدافعان سلامت برایشان تبیین شود و بدانند که در حال انجام یک جهاد مقدس در عرصه سلامت هستند و اجرشان با خداست تا در این‌صورت خدمات مطلوب ارائه دهند و البته جذب امکانات مناسب نیز در این جهت بسیار موثر است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: اگر در مواردی تخلفی توسط کادر درمان صورت گرفت باید برخورد لازم‌صورت گیرد زیرا جان مردم شوخی بردار نیست. وی گفت: نگاه مردم و اقناع عمومی از دیگر مسائل مورد تاکید است و مردم باید توجیه شوند که اهمیت کار به چه میزان است و محدودیت ها را جدی بگیرند و نکته دیگر اینکه احساسمان بر این باشد که شبکه بهداشت و درمان و پزشکان و پرستاران تمام قد ایستاده اند و مشغول خدمت هستند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: گاهی مطرح می شود که عدم رسیدگی مناسب و تخلف باعث شده برخی ها جان خود را از دست بدهند که این موضوع کمی نیست و اگر چنین چیزی در ذهن مردم نقش ببندد دستگاه را زیر سوال می برد و آبروی نظام را خواهد برد و ضرورت دارد تا طبق قانون با متخلفین برخورد و به مردم اطلاع رسانی شود تا سوء تفاهم ایجاد نشود و نگاه مردم به مجموعه سلامت مثبت باشد که در این صورت محدودیت ها قابل درک و تحمل خواهد بود.

آیت‌الله مصطفی محامی خاطر نشان کرد: یک عامل مهم نگرانی این است که علی رغم همه تلاش ها توسط کارکنان مجموعه و کادر سلامت انجام چند خطا و تخلف علامت سوال در ذهن مردم ایجاد می کند و دستگاه را زیر سوال می برد که در چنین‌شرایطی حیثیت نظام در خطر خواهد بود.

وی تاکید کرد: کار مدافعان سلامت مجاهدت خاموش و خالصانه ای است و مهم است تا به شبهات و سوالات پاسخ داده شود و با توجه به سلامت دستگاه و اقناع مردم، مراقبت کرد تا شبهه ای ایجاد نشود.

همچنین دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی زاهدان به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شیوع کرونا در سیستان‌وبلوچستان پرداخت و گفت: در دهمین ماه مبارزه با ویروس کرونا اعتقاد، ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان جایگزین عدم امکانات و محرومیت ها در استان شده است.

وی ادامه داد: در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی، ۳ تیم مشغول فعالیت هستند و با گذشت چند روز از اجرای این طرح ورود بیماران مبتلا به بیمارستان ها کاهش پیدا کرده است. هاشمی شهری بیان کرد: با کمبود امکانات و تخت های بیمارستانی و همچنین کمبود نیروی کار مواجه هستیم و با شاخص های کشوری فاصله داریم که کار را برای ما سخت کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۱۳


ارسال