سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴
کارشناس رسانه معاونت اجتماعی دادگستری کل سیستان و بلوچستان:
دیده بان های اجتماعی عدم رعایت شیوه نامه های کرونا را اطلاع رسانی کنند/ در "سجام" هویت افراد محرمانه است
 
مسلم کُرد گفت: سامانه جامع ارتباط مردمی یا "سجام" یکی از سامانه‌های برخط قوه قضائیه است که در خصوص ثبت نام دیده بانان اجتماعی و ارسال گزارشات مردمی است.
مسلم کُرد، کارشناس امور فرهنگی و رسانه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: این سامانه دارای ویژگی هایی است که از جمله می توان به محرمانه بودن هویت دیده بان های اجتماعی اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: هویت فردی که از طریق سامانه سجام گزارش می ‌دهد برای مدیران استانی و کشوری کاملاً محرمانه است، این در حالی است که خود فرد می تواند گزارشش را در سامانه پیگیری کند و از روند اقدامات انجام شده جویا شود.

کارشناس امور فرهنگی و رسانه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان ادامه داد: در سامانه سجام آسیب‌های اجتماعی اولویت دار مدنظر است که از جمله می توان به کرونا اشاره کرد.

کرد گفت: در این سامانه پلتفرمی برای پیشگیری از شیوع کرونا در نظر گرفته شده است، به طوری که اگر گزارشی در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی در جایی در این سامانه به همراه درج آدرس ثبت با بررسی این موضوع با دادسرا یا مکان های دیگر مکاتبه می کنیم که از آن مکان بازدید صورت بگیرد و تذکرات داده می شود.

کارشناس امور فرهنگی و رسانه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: اگر مکان های مورد بازدید به روال قبلی ادامه بدهند و تذکرات را اجرا نکنند پلمب خواهد شد.

وی ادامه داد: مردم می توانند گزارش‌های خود را در مورد آسیب های اجتماعی و کرونا در این سامانه به آدرس sajam.scpd.ir بارگزاری کنند، البته توجه داشته باشند که گزارش های آن ها باید مستند باشد و عکس یا سندی به همراه گزارش بارگزاری شود.

کرد بیان کرد: همچنین باید از گزارش خود مطمئن باشند و حتی الامکان به صورت ساده بدون غلط و با در نظر گرفتن نکات نگارشی و املایی آن را ارسال کنند.

وی اظهار کرد: اگر افراد در این سامانه ثبت نام نکنند هم می‌توانند گزارش بفرستند، ولی اگربه عنوان دیده بان اجتماعی در سجام ثبت نام کنند می‌توانند از روند گزارش آگاهی یابند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۳۳


ارسال